שתף קטע נבחר

צילום: AFP

אובמה: רומני יוריד מסים ויפגע במעמד הביניים

בראיון לסוכנות AP תוקף הנשיא האמריקני את המתמודד הרפובליקני, מיט רומני: "רוב ההטבות שלו יגיעו לעשירים". לטענת אובמה, ההצעות של רומני הן השתקפות המדיניות ש"הכניסה את ארצות הברית לבלגן"

ויכוח על הורדת מסים שפוגעת במעמד הביניים. נשמע לכם מוכר? יומיים לפני כינוס הוועידה הרפובליקנית בפלורידה תוקף הנשיא האמריקני ברק אובמה את המתמודד הרפובליקני מיט רומני וטוען כי רומני מתכוון להפחית מסים באופן שישרת את העשירונים העליונים ויפגע במעמד הביניים. "רומני מדבר על קיצוץ מיסים בהיקף של חמישה טריליון דולר, אבל מכיוון שרוב ההטבות יגיעו לעשירים, מחקר עצמאי קובע שהדבר יכביד את העומס על מעמד הביניים", אמר אובמה בראיון לסוכנות AP.  

 

הבחירות לבית הלבן - כתבות נוספות ב-ynet:

  

אובמה. מעמד הביניים מתקשה לשלם מסים (צילום: AP) (צילום: AP)
אובמה. מעמד הביניים מתקשה לשלם מסים(צילום: AP)

 

לדברי אובמה, המדיניות שמציע רומני תגרום לכך שמצבן של משפחות מעמד הביניים יורע והוא אינו מציע תקווה לטווח הארוך עבור אלו שמנסים להיכנס למעמד הביניים. אובמה דיבר בראיון על ההשקעות שביצע ממשלו בתחומי הבריאות, החינוך, המדע והטכנולוגיה. הוא אמר כי אנשים עדיין נאבקים לשרוד: "גם אם יש להם עבודה, הם מתקשים לשלם מסים. הבית שלהם שקוע בחובות בגלל התפוצצות בועת הנדל"ן והם מודאגים בנוגע לחסכון לפנסיה".

 

לדבריו, ההצעות של רומני הן השתקפות של אותן הצעות ש"הכניסו אותנו לבלגן הזה. המדיניות שאני מציע הוכחה בעבר כמוצלחת וככזו המאפשרת למשפחות מעמד הביניים להגשים את חלומותיהם". אובמה האשים את הקונגרס הרפובליקני בבלימת תוכניות כלכליות ואומר שלו יכול היה להגשים את כל התכניות היו מתווספים לשוק האמריקני עוד מיליון מקומות עבודה. הנשיא אובמה הזהיר כי צפוי "שיטפון" של תשדירים מטעם רומני שיאשימו אותו במצב הכלכלי, "אבל אני חושב שהבוחרים צריכים לבחור מי יכול להצעיד את המשק קדימה, אחרי המשבר הפיננסי החמור ביותר מאז השפל הגדול". 

 

רומני. "עשירים כמוהו ישלמו פחות" (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
רומני. "עשירים כמוהו ישלמו פחות"(צילום: gettyimages)

 

אובמה נשאל מה למד על רומני מתוך הקמפיין שהוא מנהל והשיב: "אני חושב שהמושל רומני הצליח בעסקיו, ברור שהוא מתמקד במירוץ לנשיאות.

הוא דואג למשפחתו ולאמונתו".

 

הוא תקף את רומני על כך שלא חשף בפני הציבור האמריקני את מלוא היקף נכסיו: "אני לא יכול להעיד לגבי המניעים של המושל רומני. מה שאני יכול להגיד זה שהוא נקט בעמדות קיצוניות העולות באותו קנה עם עמדות שננקטו על ידי מספר חברי קונגרס רפובליקנים. ובין אם הוא מאמין בעמדות האלה או לא, אין לי ספק שהוא יישם חלק מהדברים עליהם הוא דיבר".

 

אובמה אמר עוד שהוא מצפה לשלושת העימותים עם רומני, שהראשון שבהם יהיה ב-3 באוקטובר. לדעתו מיט רומני ניצח בעימותים מאוד קיצוניים בפריימריז של הרפובליקנים. לדבריו העימותים בפריימריז היו מבוססים "על דברים לא נכונים, ואני חושב שיהיה לו יותר קשה להגן על דבריו בעימות פנים אל פנים. אני חושב שאם אין לך נימוקים טובים כדי לשפר את העניינים, אז אתה מתמקד בהטלת כתם בנושא התפקיד הקיים".

   

אובמה גם מציין את הישגיו בשנות כהונתו: "אני מביט על ההבטחות שלי מ-2008. אמרתי שנסיים את המלחמה בעיראק ועשיתי זאת, אמרתי שנרדוף אחר אל קאעידה ואוסמה בן לאדן, ועשינו זאת. אמרתי שנקצץ את המיסים על מעמד הביניים והם משלמים היום כ-3,600 דולר בממוצע פחות מכפי ששילמו כשנכנסתי לתפקיד. אמרתי שלכל משפחה אמריקנית יהיה ביטחון מסוים בכל הנוגע לביטוח בריאות וכך עשינו. אמרתי שנעניק לצעירים יותר לימודים בני השגה בקולג' וכך עשינו".

 

לדבריו, הורדות המיסים יפגעו בהשקעות בחינוך, תשתית, מדע בסיסי ומחקר ובביטוח הבריאות לגימלאים. הוא התריע שמיליונרים שמרוויחים 3 מיליון דולר בשנה, יקבלו הנחה של רבע מיליון דולר במיסים. הוא הזהיר כי אם ימומשו ההצעות של תוכנית המיסים של פול ראיין, "עשירים כמו רומני היו משלמים אחוז אחד פחות במסים בשעה שנהגי אוטובוס, מורים, שוטרים ואנשי עסקים קטנים היו משלמים יותר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זו הכלכלה. אובמה נגד רומני
צילום: AP
מומלצים