שתף קטע נבחר

צילום: AFP

בגלל הסופה: הרפובליקנים דחו הוועידה בפלורידה

הסופה "אייזק" צפויה להתחזק עם הגעתה למפרץ מכסיקו. במפלגה הרפובליקנית לא הסתכנו והכריזו על דחייה של יממה באירועי הוועידה שבה יוכרז רשמית מיט רומני כמועמד לנשיאות. בהתאם, גם סגן הנשיא ג'ו ביידן ביטל את ביקורו בפלורידה

סופת ההוריקן "אייזק" המתקרבת לפלורידה ומאיימת על העיר טמפה, אילצה את ראשי המפלגה הרפובליקנית לדחות את אירועי הוועידה ביום אחד ולפתוח אותה ביום שלישי אחר הצהריים במקום ביום שני. הוועדה המארגנת של כינוס המפלגה הרפובליקנית התכנסה במוצאי שבת (שעון מקומי) ובעקבות הדיווח המטאורולוגי החליטה להתכנס רשמית ביום שני, להכריז על הפסקה בת יממה ולחדש את דיוני הוועידה ביום שלישי.

 

הקרב על הבית הלבן - דיווחים אחרונים ב-ynet:

אובמה: רומני יוריד מסים ויפגע במעמד הביניים

סקר: אפס אחוזי תמיכה לרומני בקרב שחורים

ביידן או הוריקן. מי יחריב את ועידת הרפובליקנים?

שערורייה בארה"ב: ה'אונס הלגיטימי' פוגע ברומני

 

הסופה "אייזק"  (צילום: AFP, NOAA, GOES Project) (צילום: AFP, NOAA, GOES Project)
הסופה "אייזק" (צילום: AFP, NOAA, GOES Project)

 

ההחלטה נתקבלה במטרה לא לסכן את חייהם של 50 אלף הצירים והאורחים האחרים האמורים להגיע לטמפה לקראת הוועידה הרפובליקנית, לאחר שמושל פלורידה הרפובליקני, ריק סקוט, הכריז על מצב חירום במדינה והודיע כי אינו יכול לנאום בוועידה בגלל ניהול מצב החירום. גם סגן הנשיא, ג'ו ביידן, שביטל בסוף השבוע את הגעתו לטמפה, הודיע הלילה כי כלל לא יגיע לפלורידה על מנת לאפשר לכוחות הביטחון במדינה להתרכז בטיפול בהוריקן.

 

שלושה בני אדם נהרגו בהאיטי מפגיעת הסופה, שעושה את דרכה לאורך קובה בדרכה למפרץ מכסיקו. מרגע שהסופה תגיע למפרץ, היא צפויה להתחזק לדרגת הוריקן עד שתגיע לפלורידה. לא בטוח שטמפה תהיה בנתיבה של הסופה, אבל נראה כי היא תעבור בקרבת חופי טמפה ובעיר עצמה צפויים גשמים כבדים ורוחות חזקות. 

 

שלושה בני אדם נהרגו בהאיטי בעקבות הסופה (צילום: AP) (צילום: AP)
שלושה בני אדם נהרגו בהאיטי בעקבות הסופה(צילום: AP)

 

יו"ר המפלגה הרפובליקנית, רינס פריווס, אמר הלילה ש"לאחר התייעצות עם המושל סקוט ושירותי החירום, אנחנו נלהבים שנוכל לכנס וועידה חזקה לבחירת רומני-ראיין". לדבריו ההחלטה נתקבלה יחד עם אנשי המטה של רומני. המושל סקוט עצמו הודיע כי "אני פורש מכל הפעילויות המתוכננות שלי בוועידה שאמורה להתחיל ביום שני. אני חייב להיות ערוך ומוכן לטפל בכל המדינה". הוא ציין כי הודיע לרומני באופן אישי בטלפון על החלטתו. "השיחה גם עסקה ברוח העזה, בהתחזקות הסופה, בכמה גשם צפוי, דברים כאלה", אמר סקוט.

 

במקביל, מטה הבחירות של הנשיא אובמה הודיע הלילה כי סגן נשיא ארצות

הברית, ג'ו ביידן, ביטל את כל התוכניות לביקור במדינת פלורידה בגלל "אייזק". אתר האינטרנט של העיתון האמריקני "USA Today" דיווח כי לאחר הודעת המטה בסוף השבוע לפיה ביידן לא יגיע לטמפה שבפלורידה בזמן הוועידה הרפובליקנית, הוחלט הלילה כי הוא לא יגיע גם לערים האחרות במדינה שבהן תכנן לבקר.

 

במפלגה הרפובליקנית חששו כי ביידן מתכוון להגיע לטמפה במהלך שני ימי הוועידה במטרה לגנוב קצת כותרות וזמן שידור מהרפובליקנים, אך נראה כי לפחות אחד מחששותיהם התפוגג לו ברוח העזה. במטה של אובמה אמרו כי "השינוי בלוח הזמנים של סגן הנשיא נועד להבטיח שכל כוחות הביטחון והחירום בפלורידה יתנהלו סביב מצב החירום של הסופה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההוריקן "אייזק" בדרכו לפלורידה
צילום: AFP, NOAA, GOES Project
לא יסכנו את הצירים הרפובליקנים. רומני וראיין
צילום: AP
צילום: AP
לא יגיע לפלורידה בכלל. ג'ו ביידן
צילום: AP
מומלצים