שתף קטע נבחר

"מורסי במגעים עם הקיצונים להשגת שקט בסיני"

העיתון "אל-מסרי אל-יום" מדווח שנשיא מצרים, מוחמד מורסי, שיגר משלחת שקיימה פגישה חשאית עם הקיצונים בסיני, ובה הוסכם על הפוגה לשבוע בתקיפות מצד המחבלים. בתמורה יופסק לעת עתה המבצע וישוחררו אסירים. בכיר צבאי לעיתון "אל אהראם": המבצע יימשך כרגיל

נשיא מצרים מוחמד מורסי  משדר מלחמה נחושה בטרור בסיני, אך מתברר שהוא גם נושא ונותן עם הפעילים הקיצונים בחצי האי. מורסי שיגר משלחת נשיאותית שהגיעה להבנות עם האיסלאמיסטים בסיני על הפוגה לשבוע בתקיפות של המחבלים תמורת הפסקת המבצע ושחרור אסירים. כך מדווח היום (ב') העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום".

 

פעילות מצרית בעיירה הצפונית אל-גורה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פעילות מצרית בעיירה הצפונית אל-גורה(צילום: רויטרס)

  

מבצע בסיני - כתבות נוספות ב-ynet: 

מחבל נהרג בסיני: 'היה מעורב בפיגוע נגד ישראל'

"ברק שוחח עם מקבילו המצרי, יש הבנות על סיני"

מצרים: בסיני כ-1,600 איסלאמיסטים קיצוניים

 

משלחת נשיאותית רמת דרג קיימה שלשום פגישה חשאית עם פעילים קיצונים

שהובילה לעסקה במסגרתה הופסק המבצע. לדברי הגורמים, פרק הזמן הזה הוסכם לקראת הגעתו של ראש לשכת הנשיאות לאזור. הוא אמור לקיים פגישות עם מנהיגי הארגונים הסלפיים כדי להתוות "תוכנית לדיאלוג ולביסוס היציבות באזור".  

 

גורם שנכח בפגישה אמר כי "המשא ומתן החל בעקבות הגעתו של בכיר צבאי לסיני. הפסקת המבצע הצבאי היא תוצאה של הצלחת המשא ומתן הזה". גורם צבאי בכיר אמר עם זאת לעיתון "אל-אהראם" שאין אמת בפרסומים על הפסקת המבצע. לדבריו, "המבצע נמשך בכל הכוח ובמלוא הנחישות כדי לבסס את השליטה והביטחון בסיני עד שחצי האי יטוהר מכל מוקדי הטרור השונים".

 

בכיר בולט בארגון ג'יהאד בסיני, מגדי סאלם, אמר אמש לעיתון "אל-ווטן" המצרי כי הוא ועורך הדין של הארגון, ניזאר גראב,

גיבשו יוזמה למניעת שפיכות דמים בסיני ולמניעת עימותים בין כוחות הצבא והמשטרה לבין ארגוני הג'יהאד הסלפיים. לדברי השניים, היוזמה זכתה לברכת הגורמים השלטוניים הבכירים ולתמיכת מנהיגי ארגוני הג'יהאד הסלפיים בסיני.

 

גורם ביטחוני ברפיח אף טען כי סגירת המנהרות באזור תימשך יותר מארבעה חודשים בגלל מספרן הרב. הוא העריך שיש יותר מאלף מנהרות שפרוסות לאורך רצועת הגבול, בעוד מספר המנהרות שכוחות הביטחון הצליחו לסגור לא עובר את ה-15%. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא מצרים, מוחמד מורסי
צילום: AP
מומלצים