שתף קטע נבחר

בורשטיין פרש: הגעתי לשיאים שלא חלמתי עליהם

מכבי ת"א כינסה מסיבת עיתונאים מיוחדת בה הודיע הקפטן בן ה-32 על פרישה ממשחק פעיל בעקבות פציעה. "אקח איתי חוויות לכל החיים והייתה לי קריירה מדהימה". בלאט: "מהספורטאים הנדירים שהיו בישראל"

מסיבת העיתונאים האחרונה של טל בורשטיין. מכבי תל אביב עורכת בשעה זו מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה היא נפרדת מקפטן הקבוצה בשנה החולפת, שהחליט לתלות את הנעליים בעקבות פציעה במפרק האגן.

 

חדש ב-ynet ספורט: תקצירי ליגת העל גם בסמארטפון ובאייפד

 

בחודשים האחרונים נשמעו לא מעט הערכות כי בורשטיין סיים למעשה את הקריירה ולא יוכל לשוב למגרשים, אולם רק היום מתקבל לכך האישור הרשמי.

 

בורשטיין: "עברתי קריירה מדהימה ויוצאת דופן"

בתחילת מסיבת העיתונאים הציגו במכבי ת"א קליפ ובו מיטב רגעיו הגדולים של בורשטיין במדי הקבוצה. כל שחקני הנבחרת נכנסו למסיבת העיתונאים בשביל להיפרד מבורשטיין. "למרות הכל אני מתרגש. ניסיתי לקחת את הזמן ולהירגע, אבל לראות כל כך הרבה חברים ומשפחה זה מרגש", אמר בורשטיין בפתיחת דבריו.

 

טל סיפר על רגע הפציעה שגרמה לו לפרוש: "במשחק נגד גליל באפריל האחרון הרגשתי כאב חד במפשעה ברגל שמאל והרגשתי שזה לא סתם מתיחה, אבל לא הבנתי מה חומרת הפציעה. ניסיתי לחזור לשחק כמה פעמים במשך מספר שבועות, אבל הכאבים חזרו והתגברו. לאחר מכן, עשיתי כמה בדיקות עם מומחים בתחום שהסבירו לי שיש לי קרע במעטפת של מפרק הירך ושחיקה בסחוס ושפציעה כזאת ניתן לתקן רק באמצעות ניתוח, אבל גם הוא לא מבטיח שום דבר והסיכויים שלו להצלחה לא גבוהים.

 

שחקני נבחרת ישראל עצובים בפרידה מבורשטיין (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
שחקני נבחרת ישראל עצובים בפרידה מבורשטיין(צילום: ראובן שוורץ)

  

"אז בהמלצתם, הבנתי שאני יכול לעשות לעצמי נזק למפרק ולבריאות שלי והבנתי שניתוח לא יעזור יותר מידי וקיבלתי את ההחלטה לפרוש. לקחתי חודש וחצי בשביל לעכל את זה וזה לא פשוט. עברתי קריירה ארוכה ובעיניי מדהימה ועברתי חוויה יוצאת דופן מגיל 15 שהתחלתי בנבחרות ישראל ועד היום שסיימתי את דרכי במכבי ת"א, לקחתי חוויות לכל החיים.

 

"אני רוצה להגיד תודה לכל האוהדים שליוו אותי לאורך כל השנים, לבני הרצליה המועדון בו גדלתי ולכל הצוות הרפואי שטיפל בי לאורך השנים ועוד. ברגע שבורשטיין ביקש להודות למוני פנאן ז"ל שקיבל אותו למכבי ת"א הוא לא יכל לעצור את הדמעות ואמר: "הוא קיבל אותי בגיל 20 למכבי ומאוד חסר לי".

 

טל ואשתו דנה בתמונה למזכרת (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
טל ואשתו דנה בתמונה למזכרת(צילום: ראובן שוורץ)

 

לבסוף הודה בורשטיין גם לכל השחקנים, המנהלים והצוות של מכבי ת"א. "התחתנתי כשהייתי במכבי, נולדו לי שלושה ילדים במכבי וחוויתי כאן את כל הדברים הכי מדהימים שהיו לי בחיים ואני חייב להם המון". בורשטיין גם הודה בנוסף להורים שלו, להורים של אשתו, לשני האחים שלו וכמובן לאשתו דנה שמלווה אותו מגיל 17 ולילדים".

 

יו"ר המועדון, שמעון מזרחי, אמר: "זהו מעמד מביך ונעתקות המילים מפי. מה צריך לומר לשחקן שההישגים שלו רשומים בספר דברי הימים של המועדון וחקוקים בלב של כל אחד מאיתנו ואצל טל עצמו? היה לי את העונג והכבוד ללוות את טל ב-11 השנים האחרונות. הכרתי הרבה מאוד שחקנים במכבי, אבל כאלה עם כח רצון כמו של טל, לא פגשתי. זה היה טבעי שברגע שדרק פרש, שטל הפך להיות הקפטן של הקבוצה. רצונו של אדם כבודו ואם טל החליט לפרוש, אני בטוח שזה לא היה החלטה קלה כי הוא יכל לשחק עוד מספר שנים. אנחנו מקבלים את ההחלטה בגאווה ובגאון ונאחל לו רק בהצלחה.

 

עם פדרמן, מזרחי ובלאט. קריירה מלאת תארים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
עם פדרמן, מזרחי ובלאט. קריירה מלאת תארים(צילום: ראובן שוורץ)
 

 

דייויד פרדמן: "אני מוכרח להגיד שאתם רואים אותנו רק בחלק קטן מאוד ממה שקורה בחדרי חדרים אצל מכבי. קבוצת כדורסל היא כזאת שחיה ביחד ונושמת ביחד והגדולה של המועדון הזה זה חבר'ה כמו טל שנמצא פה. זה בהחלט כואב לראות שטל מסיים את דרכו כשחקן כדורסל בצורה הזו, אבל אנחנו מכבדים את רצונו ומבינים את זה ובקטע הזה נשאר לנו להגיד לו תודה רבה על מה שעשית בשבילנו".

 

דייויד בלאט: "בילינו ביחד חלק גדול בקריירה והיה לי עונג וכבוד ענק לעבוד איתו, להדריך אותו, לאמן אותו וגם ללמוד ממנו. הוא שחקן מהנדירים ביותר אי פעם שהיו בישראל. הוא תרם ולימד את כל אלו שהיו מסביבו בגלל הרב גוניות שלו. טל היה מסוגל לעשות את האחרים מסביבו לשחקנים יותר טובים וכך יכולנו לבנות קבוצה מנצחת. הוא ווינר שעזר לקבוצה להיות יותר טובה ממה שהיא הייתה בלעדיו.

 

בורשטיין עם המדים המוכרים באולם הקבוע. אחד הגדולים (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
בורשטיין עם המדים המוכרים באולם הקבוע. אחד הגדולים(צילום: יובל חן)

  

לאחר מכן הוסיף בורשטיין: "אני לא יודע מה אני רוצה לעשות בעתיד. יש לי משיכה מאוד גדולה לכדורסל ולמועדון הזה, אבל ימים יגידו. אם ירצו אותי במכבי ת"א, אני כמובן אשמח ואולי בכלל אני אלך לכיוונים אחרים. כרגע הכל מאוד טרי ואני צריך לעכל את זה".

 

"כילד לא דמיינתי שאגיע לרמות האלה. פנטזתי על זה, אבל 99 אחוז מהמקרים זה לא קורה. הגעתי לחוויות ושיאים שלא העזתי לחלום עליהם. הגעתי לשיאים עם מכבי והנבחרת שאקח איתי לכל החיים ואני מאוד שמח על זה. היו לי המון רגעים גדולים, אבל השלושה הכי בלתי נשכחים היו בפיינל פור בפריז ב-2001, הרגע השני היה שכל הקהל ב"נוקיה" שר את התקווה בקולי קלות בפיינל פור בארץ ב-2004 והרגע השלישי היה התקופה בנבחרת העתודה. יש שחקנים שכל הקריירה לא זכו בתואר אחר ובמקרה שלי, התמזל מזלי".

 

במדי נבחרת ישראל. כמעט זכה באליפות אירופה עם העתודה (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
במדי נבחרת ישראל. כמעט זכה באליפות אירופה עם העתודה(צילום: עוז מועלם)

 

ארגון אוהדי מכבי ת"א: "מתנצלים, נותרת לא מספיק מוערך"

מי שנפרדו בצורה מרגשת מבורשטיין היו אוהדי שער 11 בהיכל נוקיה, האוהדים השרופים של הצהובים. ארגון האוהדים רשם מכתב מרגש לשחקן שפורש והעניק לו מגן הוקרה עם תמונות מהקריירה שלו במדים של המועדון.

 

במכתב נרשם בין היתר: "במשך 10 שנים שיחקת במדים הצהובים והיית עבורנו, האוהדים, במיוחד בשנה האחרונה בה היית קפטן הקבוצה, סמל להתמדה ולעבודה קשה. במעמד העצוב-מרגש הזה אנו רוצים לומר לך מילה פשוטה וברורה - תודה.

 

מגן ההורקה ששער 11 הכין לטל בורשטיין (שער 11 מכבי תל אביב) (שער 11 מכבי תל אביב)
מגן ההורקה ששער 11 הכין לטל בורשטיין(שער 11 מכבי תל אביב)

 

"כשחקן מכבי, היית שותף להישגיו הגדולים בהיסטוריה של המועדון, ביניהם שמונה אליפויות, שישה גביעים, וכמובן הישגים בלתי נשכחים בדמות שלוש זכיות גדולות באליפות אירופה. שחקנים רבים כבר הכריזו לפניך על פרישה מהמשחק שהיה להם כדרך חיים, אך לא רבים מהם יכולים להסתכל אחורה ולהרגיש שותפים לכל כך הרבה מעמדים בכירים ולכל כך הרבה תארים.

 

אזור הדעות של ynet ספורט:

 

"במעמד זה, לצד התודה הגדולה, אנו חשים כי מגיעה לך התנצלות. לעתים קרובות אור הזרקורים הופנה לזרים הנוצצים, ואתה, טל, נותרת לא מספיק מוערך. היום אנחנו יכולים להגיד בפה מלא - הגיע לך הרבה יותר. קפטן שלנו, טל היקר, תחסר לנו על המגרש.

רגעיך הגדולים יהיו תמיד רגעי האושר והשמחה שלנו. המשחקים הגדולים שלך יהיו הערבים שנזכור כטובים בחיינו. טלי, אנחנו אוהבים אותך ומחכים לראות אותך איתנו בהיכל, שער 11 ואוהדי מכבי תל אביב.

 

גם יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, נפרד גם הוא מבורשטיין: "שחקני הכדורסל בישראל מודים לקפטן מכבי תל אביב ונבחרת ישראל לשעבר ,טל בורשטיין על תרומתו הרבה לקידום הכדורסל והכדורסלן הישראלי. טל באישיותו המופלאה, היה הנשמה של הקבוצה ובצניעותו הרבה הנהיג אותה לאליפויות בארץ ובאירופה.אין ספק ,שטל היווה מופת ודוגמא ומודל לחיקוי לדור הצעיר והוא יחסר מאוד לכל משפחת הכדורסל הישראלי".

 

ארכיון ידיעות אחרונות

 

 

הכל החל בכלל בבני הרצליה

בורשטיין החל את הקריירה בקבוצת הנוער של בני הרצליה ושיחק שלוש שנים (החל מ-1997) בקבוצה הבוגרת (בטרם התאחדה עם מכבי רעננה והפכה לחלק מבני השרון) עד למעברו למכבי תל אביב בשנת 2000. הוא זכה עם הצהובים בשלושה גביעי אירופה לאלופות. הראשון היה הסופרוליג ב-2001 והשניים האחרים היו ביורוליג עם הקבוצה הגדולה של 2004 ו-2005, יחד עם אנתוני פארקר, שאראס, מייסיאו באסטון וניקולה ווייצ'יץ'.

 

בורשטיין גם זכה עם הצהובים בשבע אליפויות ישראל ו-6 גביעי מדינה. בעונת 2009/10, כאשר מיעט לקבל דקות משחק אצל פיני גרשון, הוא עבר לשחק בפואנלברדה הספרדית. בורשטיין השתייך לנבחרת העתודה של ישראל שזכתה במקום השני באליפות אירופה ב-2000. מאוחר יותר שימש כקפטן הנבחרת הבוגרת וגם כקפטן מכבי תל אביב אחרי פרישתו של דריק שארפ.


פורסם לראשונה 27/08/2012 16:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טל בורשטיין
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים