שתף קטע נבחר

תכירו: האקדמיה למחבלים של ועדות ההתנגדות

בארגון הטרור השלישי בגודלו בעזה, "ועדות ההתנגדות העממית", חנכו אקדמיה שבה מלמדים את פעילי הארגון כיצד להילחם בכוחות צה"ל. השבוע סיים את לימודיו המחזור הראשון, שלמד לירות נ"ט - ולהאמין ב"ניצחון האל"

במאבקי הכוח בין ארגוני הטרור ברצועת עזה מתחרים בעיקר שלושה שחקנים: חמאס, הג'יהאד האיסלאמי וועדות ההתנגדות העממית, הארגון הקטן מהשלושה. כל אחד מהם מנסה לסחוף אליו תומכים רבים יותר, וגם פעילים שיגויסו לזרועות הצבאיות במאבקן נגד ישראל.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

ב"חטיבות נאסר סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות, רוצים לשדרג את יכולות המגויסים, ולשם כך הקימו את "אקדמיית השהיד עימאד חמאד לאימון ולידע צבאי". השבוע הגיעו לסיומם לימודי המחזור הראשון של בית הספר, שחניכיו התמחו בלוחמה מול כוחות שריון.

 

פותחים מחברות באקדמיית עימאד חמאד ()
פותחים מחברות באקדמיית עימאד חמאד

 

פעילי הארגון התאמנו "על רטוב" בירי נ"ט ()
פעילי הארגון התאמנו "על רטוב" בירי נ"ט

 

האקדמיה נקראת על שמו של עימאד חמאד, שחוסל על-ידי צה"ל ברפיח, באותו יום שבו בוצע פיגוע הדמים בכביש 12 בחודש אוגוסט בשנה שעברה. חמאד היה מפקד הזרוע הצבאית של הארגון. אחרי שחרורו של גלעד שליט, סיפר מי שהיה מזכ"ל הארגון, זוהיר קייסי (שחוסל אף הוא זמן לא רב אחר כך), כי חמאד היה הראשון שתחקר את שליט בשבי.

 

המטרה של הקמת בית הספר הצבאי, לפי ועדות ההתנגדות, היא "להנחיל לפעילים את יסודות הלחימה והמוכנות באמצעות אימונים אינטנסיביים ומתמשכים, ולשפר את יכולות הלחימה שלהם כדי שיוכלו לעמוד מול כל תוקפנות נגד העם הפלסטיני". בראש האקדמיה עומד גורם בכיר בארגון המכונה "אבו סוהיב", שהסביר כי בית הספר פועל להגביר את היעילות המבצעית של פעילי הזרוע הצבאית.

 

האיש שעל שמו נקראת האקדמיה - המתחקר של גלעד שליט ()
האיש שעל שמו נקראת האקדמיה - המתחקר של גלעד שליט

 

לדברי אבו סוהיב, אימוניהם של הפעילים מתבססים על נושאים שונים הקשורים בידע הצבאי והביטחוני, כך שיישארו מעודכנים בכל ההתפתחויות החדשות בתחום, שאותו הגדיר "חיוני וחשוב ללוחמים". הוא התגאה בכך שמדריכי האקדמיה הם לוחמים ברמה הגבוהה ביותר המתמחים בכל הנושאים השונים שנלמדים בה.

 

הלימוד באקדמיה הצבאית מתחלק לשניים: החלק העיוני, שבו לומדים הפעילים בקורסים על הנושאים הצבאיים והביטחוניים שהוכנו מבעוד מועד על-ידי המחלקות השונות המרכיבות את בית הספר. החלק השני בתוכנית הלימודים הוא האימון

בשטח, וגם שם - אומרים ב"וועדות" - מקבלים הפעילים את כל האמצעים הדרושים לאימון.

 

אבו סוהיב התגאה בעובדה שלפעילים מוקנים לא רק ערכים צבאיים, אלא גם ערכים דתיים, "כדי שיעמדו אל מול האויב הציוני באמונה מלאה בניצחון האל". הוא ציין כי בוועדות ההתנגדות שואפים להוציא מהאקדמיה מספר גדול של פעילים ברמה מבצעית גבוהה כדי שיוכלו, לדבריו, לשאת את הדגל וללכת בדרכם של מפקדי הארגון ומנהיגיו ש"הקריבו את חייהם". הוא הוסיף כי במחזור הראשון למדו הלוחמים להשתמש בנשק נגד טנקים, וביצעו אימונים "רטובים" בירי טילי נ"ט.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים