שתף קטע נבחר

צילום: AFP

רומני מתחנף לנשים: הפלות - רק בתנאים מסוימים

כדי לשנות את חוסר הפופולריות שלו בקרב ציבור הנשים, הצהיר מיט רומני על תמיכתו בהפלות במקרים חריגים. המועמד הרפובליקני לנשיאות מתאמץ לשנות את הדימוי ה"מנוכר" שלו, לקראת הוועידה הרפובליקנית שתיפתח היום בפלורידה

לאחר שביצע פנייה חדה ימינה, במטרה לגייס את תמיכת השמרנים בפריימריז, מנסה כעת המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, מיט רומני, לרכך את עמדותיו כדי לרכוש את אמונן של הנשים, ציבור שבו הפופולריות שלו נמוכה יחסית. לרומני, בחלוקה גסה, יש רוב בין הגברים הלבנים, ולמועמד הדמוקרטי, ברק אובמה, יש רוב בקרב הנשים הלבנות. כל שינוי בהצבעת הנשים לטובת רומני עשוי להביא לו את הניצחון.

 

עוד כותרות בארה"ב:

כדי לגייס את הציבור הנשי, אמר הלילה (יום ג') רומני בראיון לרשת CBS כי אמנם הוא מתנגד להפלות, אבל ישנם מקרים יוצאים מהכלל, כמו כניסה להריון עקב אונס או גילוי עריות. הוא הוסיף כי אם יש צורך לפעול כדי להציל את האי

 

שה מסיבוכים בריאותיים מסכני חיים הנגרמים בגלל ההריון - יש לעשות זאת. 

 

"בעד הפלה על פי חוק במקרה אונס". רומני וראיין (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"בעד הפלה על פי חוק במקרה אונס". רומני וראיין(צילום: AFP)

 

בראיון הציג רומני עמדה שונה מהמצע שיאושר בוועידה הרפובליקנית הקרובה, אשר מתנגד לביצוע הפלות בלא סייג. "העמדה שלי הייתה ברורה לאורך כל הקמפיין - אני בעד הפלה על פי חוק במקרה אונס, גילוי עריות או סכנת חיים לאם, אבל אני מכיר בעובדה שזו החלטה שנתקבלה על ידי בית המשפט העליון", הוא אמר.

 

כמו כן התייחס רומני להחלטת המפלגה הדמוקרטית להעמיד את סוגיית ההפלות כנושא מרכזי במערכת הבחירות: "הדמוקרטים מנסים להפוך את זה להחלטה פוליטית כל ארבע שנים, אבל זהו נושא לבית המשפט". הוא הוסיף: "אני עומד לצד החיים, אני מכבד אנשים בעלי עמדה שונה בנושא אמצעי מניעה. ברור שאנשים יכולים להשתמש באמצעי מניעת הריון. הניסיון של הדמוקרטים להפוך את זה לנושא הוא מטופש".

 

בינתיים עושים בני הזוג רומני הכנות אחרונות לקראת הופעתם היום בוועידת המפלגה הרפובליקנית בטמפה, פלורידה.

המאמץ לשיווקו של מיט רומני כאדם רגיש ועממי החל בהופעה משותפת של בני הזוג ברשת פוקס – בראיון שהתקיים בבית הקיץ של המשפחה בניו המפשייר. המועמד הרפובליקני תועד מכין ארוחת בוקר והופך חביתיות, ובת הזוג אן סיפרה שהוא נוהג לקנות חולצות ב"קוסטקו", רשת חנויות מוזלות.

 

המאמץ לריכוך הדימוי של רומני, שמצטייר לעתים כמיליונר המנותק מהציבור האמריקני, יגיע היום לשיאו בוועידה שתיפתח בטמפה, פלורידה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גויסה למסע הבחירות. אן רומני
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
פועל לשינוי תדמית מנוכרת. רומני
צילום: AP
גברים לבנים מעדיפים את רומני, הנשים - את אובמה
צילום: AP
מומלצים