שתף קטע נבחר

קבלת פנים לסגל הפראלימפי בשגרירות ישראל

השגריר בלונדון דניאל טאוב אירח את הספורטאים המתכוננים לפתיחת המשחקים: "אני מקווה לראות את דגל ישראל מונף ולשמוע את התקווה". עומס צפוי בכבישים לאחר שכל הכרטיסים לטקס הפתיחה נמכרו

קהל רב שכלל את השר משה כחלון, ראשי הקהילה היהודית ואורחים נוספים נכח בטקס קבלת פנים חמה ולבבית שקיים שגריר ישראל בבריטניה, דניאל טאוב, לחברי הסגל הפראלימפי של ישראל המתכונן לפתיחת התחרויות הפראלימפיות שיחלו ביום ה'.

 

 

בדברי ברכתו אמר השגריר בין היתר: "אני מקווה לראות את דגל ישראל מונף ולשמוע את התקווה מתנגנת פעמים רבות במהלך התחרויות". השגריר ציין שבבריטניה ישנה התרגשות רבה וסיקור נרחב באמצעי התקשורת המקומיים". 

 

קבלת הפנים למשלחת הישראלית (צילום: רזי לבנת) (צילום: רזי לבנת)
קבלת הפנים למשלחת הישראלית(צילום: רזי לבנת)

 

יו"ר הוועד הפראלימפי, דני בן אבו, הודה לשגריר על קבלת הפנים ושיבח את ראשי הקהילה היהודית והמתנדבים היהודים שבראשום עומד פרנק ויינברג, על הסיוע הרב שהם מעניקים למשלחת.

 

 

השר משה כחלון, שנכח באירוע אך לא נאם בו, ציין שהוא חש תחושה מצויינת לראות את הספורטאים שנאבקים במגבלותיהם בחיי היום יום ובמקביל מצטיינים בענפי הספורט. הוא אף מתכוון לצפות בתחרויות, שיועברו בערוץ הראשון.

 

השר הבריטי לעיניני המזרח התיכון, אליסטר ברטס, תאר בנאומו את ההתרגשות הרבה הקיימת בלונדון מהמשחקים הפראלימפיים, הבאים בהמשך להצלחה של המשחקים האולימפיים.

 

הספורטאים הישראלים בלונדון (צילום: רזי לבנת) (צילום: רזי לבנת)
הספורטאים הישראלים בלונדון(צילום: רזי לבנת)

 

רוכב הסוסים יונתן דרסלר ומאמנו דרור בן שאול, הגיעו לכפר האולימפי מהולנד, בה שהו בשנה האחרונה בעקבות הצורך להשתתף במספר רב של תחרויות

בין לאומיות, על מנת להשיג את הקריטריון הדרוש להיכלל בסגל הישראלי.

 

לפני כחודשיים סבל הסוס של יונתן מבעיות בריאות ויונתן נאלץ להשאיל את הסוס ששמו אובליסק, איתו הספיק להתאמן כחודשיים בלבד. המאמן דרור בין שאול מצפה לתוצאה טובה למרות שמדובר באולימפיאדה הראשונה של יונתן בן ה-26, בעוד שליריביו תהיה זו האולימפיאדה השלישית ולחלקם אפילו רביעית.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

רופא המשלחת, דוקטור אבי כץ, ציין שספורטאי הסגל במצב בריאות תקין לקראת תחילת התחרויות ביום ה'. ד"ר כץ הוסיף שבניגוד לסיכום מוקדם, לא נערכו בדיקות מקדימות לגילוי חומרים אסורים, עובדה העשויה ליצור בעיות במהלך התחרויות.

 

תושבי לונדון מתכוננים לטקס הפתיחה ובשל העובדה שכל הכרטיסים אזלו, הכבישים שבסמוך לאיצטדיון נסגרו. בעקבות זאת צפויים עומסים כבדים בכניסה והצופים התבקשו להגיע לאזור כשלוש שעות לפני תחילת הטקס .  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רזי לבנת
קבלת הפנים
צילום: רזי לבנת
מומלצים