שתף קטע נבחר

האחים המוסלמים: אין סיכוי שמורסי יבקר בישראל

ליברמן הזמין אותו לירושלים, אבל הנשיא המצרי לא צפוי להיענות. "מובארק לא בא, אז שהוא יבוא?", אמר בכיר בתנועתו. דיווחים: מתקרבים לעסקה על החזרת הישראלי עודה טראבין

במצרים לא ממהרים לקחת את החיזורים הדיפלומטיים הזהירים קדימה. אחד מבכירי מפלגת "החירות והצדק" של תנועת האחים המוסלמים הגדיר את ההזמנה של שר החוץ הישראלי אביגדור ליברמן לנשיא מצרים, מוחמד מורסי, לערוך ביקור בישראל כ"פריקת עול דיפלומטי". לדבריו, "אין אפשרות שמורסי יבקר בישות הציונית".

 

עוד בחדשות ynet:

 

הבכיר, גמאל חשמת, אמר בכתבה שהתפרסמההלילה (יום ד') בעיתון המצרי המקוון אל-וופד, כי "ההזמנה של ישראל למורסי היא דבר שבלתי מתקבל על הדעת שמורסי ייענה לו". הוא הצביע על כך שאפילו נשיא מצרים המודח, חוסני מובארק, לא ערך ביקור שכזה בישראל שנחשבה עבורו ל"נכס אסטרטגי" - למעט מהיום שבא להלווייתו של ראש הממשלה שנרצח, יצחק רבין.

 

חשמת תהה "אם מובארק לא ערך ביקור שכזה, איך מורסי יבקר בישראל?". לדברי חשמת, מוסד הנשיאות ידחה את ההזמנה כיוון ש"הלאומיות של הנשיא מורסי לא תאפשר לו לעשות זאת".

 

בעקבות דבריו של מורסי על כך שלשכנותיה של מצרים אין ממה לחשוש, קרא אתמול ליברמן בוועידת המשפט של מחוז המרכז בלשכת עורכי הדין ו-ynet: "זו בשורה חשובה מאוד. אנחנו בהחלט מקווים לראות מקרוב את הנשיא מורסי מקבל נציגים ישראלים רשמיים, אנחנו רוצים לראות אותו מתראיין לתקשורת ישראלית, אנחנו רוצים לראות אותו בירושלים כאורח של הנשיא פרס".

 

חשמת התייחס לניסיון להשוות בין ביקור של מורסי בישראל לבין ביקורו הצפוי מחר באיראן, שם נערכת ועידת ארגון "המדינות הבלתי מזדהות": "יש הבדל עצום בין שני הדברים. איראן לא גוזלת את האדמה והיא אינה שלטון כובש. היא מדינה בעלת ריבונות שהיחסים שלנו עמה לא משפיעים על המדינות השכנות".

 

גם עורך הדין של תנועת האחים המוסלמים, עבד אל-מונעם עבד אל-מקסוד,

 אמר לאותו עיתון כי אינו סבור שמורסי יבקר בישראל מאותה סיבה, וציין אף הוא ש"הביקור באיראן הוא במסגרת השתתפות בוועידה ולא ביקור במדינה. מוסד הנשיאות הכריע וטען כי נוכחותו באיראן לא תהיה יותר מחמש שעות".

 

גם המדריך הכללי לשעבר של תנועת האחים המוסלמים, מהדי עאכף, לא התרגש מאותה הזמנה וקרא לכלי התקשורת במצרים: "אל תתעסקו בהזמנות חסרות הערך האלה. תתרכזו באינטרס של מצרים".

 

בתוך כך, במצרים התרבו הדיווחים ביממה האחרונה על אפשרות שחרורו הקרוב של הישראלי עודה טראבין, הכלוא כ-12 שנים באשמת ריגול, אחרי שנסע לבקר קרובי משפחה בסיני. העיתון "אל-מסרי אל-יום" ציטט גורם במנגנון המודיעין המצרי שטען כי המשא ומתן נמשך ו"שחרורו של טראבין בא בחשבון כיוון שאין לו ערך, לאחר שמנגנון המודיעין הצליח להפסיק את פעילותו לאחר מעצרו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא מצרים מורסי. הלאומיות לא תאפשר
צילום: רויטרס
מומלצים