שתף קטע נבחר

"מאחורי כל כתב מסוקס עומדת סבתא חכמה"

את צביקה יחזקאלי אתם מכירים בעיקר כפרשן לענייני ערבים, אבל אותו זה לא ממש מספק. עכשיו תוכלו לראות אותו גם על הבמה עם מופע שירים חדש, גם על המסך עם סדרה חדשה וגם לשמוע אותו בתוכנית הרדיו שלו. ראיון קצת אחר

 

איומי המלחמה והתקיפה באיראן, האביב הערבי, המהפכה במצרים והטבח בסוריה, מייצרים לפרשן לענייני ערבים בערוץ 10 צבי יחזקאלי שעות עבודה נוספות וראיונות רבים, גם בתקופה בה הקונפליקט הישראלי - פלסטיני נדחק הצידה לשוליים של מיגרון.

 

כולם רוצים לשאול אותו כמומחה בתחום - מה יהיה? האם נתקוף? ומה יהיו ההשלכות לכך?. אבל דווקא הוא בניגוד לעמיתיו, בוחר בעמדת המרגיע הלאומי ומגייס לטובת כך את אמונתו האישית, הגורסת כי "המציאות טובה יותר מאיך שאנחנו חווים אותה".

 

בד בבד, תהליך ההתחזקות הרוחנית וההתחברות לשורשיו היהודיים שהחל בשנים האחרונות, חילחל לרצון שלו לתת ביטוי לעוד נדבכים באישיות שלו. מצד אחד הוא משיק בשבוע הבא (רביעי, 5.9 בשעה 21:00, ערוץ 10) את הסדרה החדשה שלו "אללה איסלאם - צבי יחזקאלי בעקבות השתלטות האיסלאם באירופה", ועוסקת כהגדרתו בזירת העימות הבאה שמתלקחת מתחת לאף של השלטונות באנגליה, צרפת, גרמניה, הולנד, בלגיה, דנמרק, שבדיה ומדינות נוספות ביבשת האירופית.

 

במסע בן שנה הוא הסתנן לגטאות המוסלמיים, לחצרות מוזנחות ושכונות מצוקה שהן כר גידול לתאי טרור של אל קעידה, בדק את ההקצנה הדתית, סוגיות הבדלנות וההגירה, הנאמנות למדינה והקונפליקט בין שתי התרבויות שמתנהלות אחת בתוך השנייה. מצד שני הוא עובד על פרוייקט שירים יחד עם שותפו גידי דבוש, הופיע על הבמה בשבוע שעבר בהופעה במועדון הזאפה בירושלים ומשדר מדי ראשון בחצות דברי הגות ומחשבות פנימיות במסגרת הרצועה של "ציפורי לילה" בגלי צה"ל. אז איך משתלבת השירה או הקול הרך בשידור עם הדימוי המיליטנטי המחוספס? והאם למי שעוסק על בסיס קבוע במלחמות וקונפליקטים מדובר בסוג של תראפיה? התשובות בכתבה שלפניכם.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קרן נתנזון
יחזקאלי. בין עימות לרוחניות
צילום: קרן נתנזון
לאתר ההטבות
מומלצים