שתף קטע נבחר

מרכז רפורמי בגרמניה: אל תסתובבו עם כיפה

לאחר שהרב דניאל אלטר הותקף בברלין בידי ארבעה צעירים ערבים, מרכז להכשרת רבנים רפורמים בפוסטדאם יעץ לתלמידים לבחור בכיסוי ראש שלא מזוהה דווקא עם יהודים

הסמינר להכשרת רבנים רפורמים "קולג' אברהם גייגר" שבפוסטדאם, גרמניה, יעץ לתלמידיו שלא ללכת בפרהסיה עם כיפה לראשם - זאת לאחר שאתמול (יום ד') בברלין צעירים ערבים תקפו רב שצעד ברחוב עם בתו בת ה-6.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בראיון שהעניק לעיתון המקומי "ברלינר מורגנפוסט" אמר וולטר הומולקה, רקטור המוסד הלימודי ששייך לרשת היהדות המתקדמת העולמית, כי לתלמידים נאמר שעדיף שיחליפו את הכיפה בכיסוי ראש אחר. "אנחנו בטוחים יותר כשאי אפשר לזהות אותנו כיהודים", הסביר את ההנחיה.

 

הומולקה קרא למשטרה ולכוחות הביטחון לטפל באלימות מצידם של מוסלמים, והוסיף: "יהיה זה נורא ואיום אם למלחמה במזרח התיכון תהיה זרוע נוספת

בגרמניה". במקביל, הוגברה האבטחה סביב הסמינר.   

 

קולג' אברהם גייגר הוא הסמינר הרבני הליברלי הראשון שנוסד באירופה שלאחר השואה. הלימודים במרכז כוללים קורסים באוניברסיטת פוסטדאם, שנועדו להעניק ללומדים הקשר אוניברסלי ללימודי היהדות שלהם. 

 

התוקפים שאלו: "האם אתה יהודי?"

אתמול הותקף הרב דניאל אלטר, בן ה-53, שאסף בתו משיעור פסנתר. על-פי דיווחי המשטרה, ארבעה צעירים ערבים התעמתו עם הרב לאחר ששאלו אותו: "האם אתה יהודי?". אחד מהם חסם את דרכו ושלושת חבריו נעמדו מאחורי

הרב ובתו. הם היכו אותו וגרמו לחבלות בראשו.

 

התקיפה אירעה ברובע שנברג בבירה. על פי הדיווח המשטרתי, התוקפים עלבו ברב וקיללו אותו ואת בני משפחתו, איימו על חייו וכן שיגרו איומים לעבר הבת. הם הצליחו לברוח מהמקום, ואילו הרב הובהל לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.  

 

ראש העיר ברלין, קלאוס ווברייט, גינה את האירוע בחריפות, ואמר כי הייתה זו "תקיפה בעיר השלווה ששייכת לכל תושביה".

 

הפורום היהודי לדמוקרטיה ונגד אנטישמיות הביע זעזוע מהפעולה האלימה. דובר הארגון, לוי סלומון, אמר כי הקורבן "היה אחד מראשוני הרבנים שהוסמכו בגרמניה לאחר השואה". לדברי סלומון, אלטר לימד בבית הספר היהודי ומוכר כמי שדחף לדיאלוג עם מוסלמים ונוצרים בעיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יותר בטוח בלי? כיפה
צילום: Shutterstock
מומלצים