שתף קטע נבחר

ליברמן השווה את שר החוץ הפלסטיני לגבלס

אחרי שהשר הפלסטיני ריאד אל-מליכי כינה את שר החוץ הישראלי "שר החוץ של הכיבוש" ו"מתנחל קיצוני", ליברמן לא נותר חייב והשווה את מקבילו לשר התעמולה של המשטר הנאצי. על דו"ח סבא"א בנוגע לאיראן אמר ליברמן: "הדו"ח מדבר על הפרות בוטות של ההתחייבויות"

שר החוץ אביגדור ליברמן מחריף את הטון כלפי הפלסטינים ומשווה את שר החוץ של הרשות הפלסטינית לשר התעמולה של המשטר הנאצי. הדברים הקשים שהטיח הערב (יום ה') ליברמן נאמרו בעקבות נאומו של השר הפלסטיני ריאד אל-מליכי מוקדם יותר השבוע בכנס שרי החוץ של המדינות-הבלתי מזדהות בטהרן.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

הדלק מגיע לשיא: 'אין תחליף, שיקזזו ממקום אחר' 

חמאס הודיע: נחסום את הגישה לאתרי פורנו

הרב של בת עין גינה את השלכת בקבוק התבערה

 

בכנס שנערך ביום שלישי אמר השר הפלסטיני בין היתר כי "בתקופה האחרונה היינו עדים למתקפה אינטנסיבית מצד ממשלת הימין וההתנחלויות הישראליות נגד השטחים והסמלים הפלסטינים לרבות נגד הנשיא אבו מאזן, באמצעות הסתה ישירה להרגו מצד שר החוץ של הכיבוש, המתנחל הקיצוני אביגדור ליברמן. זאת לצד הסלמה מסוכנת בפעילות ההתנחלויות והייהוד של השטחים הפלסטיניים הכבושים, במיוחד במזרח ירושלים". אל-מליכי גם קרא למדינות שמשתתפות בכנס המדינות הבלתי-מזדהות להחרים את ליברמן.

 

בכנס באוניברסיטת תל-אביב שבו הוענקו פרסי מצוינות בסימן 60 שנה ליחסים הדיפלומטיים של ישראל עם יפן, אמר ליברמן בתגובה כי "אם מישהו היה חותם על הנאום הזה בשם גבלס, לא היו רואים את ההבדל. אל-מליכי מאשים את ישראל בטיהור אתני שיטתי. כשמדברים על פרטנר צריך להבין על איזה פרטנר מדברים. זה שר החוץ הפלסטיני שנחשב לבן אדם מתון".

 

ליברמן התייחס בנאומו גם לדו"ח שפרסמה מוקדם יותר הערב הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, שלפיו נמשכת הפעילות האיראנית להסתיר ראיות בבסיס שבו לפי החשד נעשו ניסיונות לפיתוח נשק גרעיני. לדברי ליברמן, "הדו"ח שמתפרסם הערב מדבר על הפרות בוטות של כל ההתחייבויות של אירן".

 

ליברמן אמר עוד כי "ביום שהוועידה מתכנסת והאיראנים ממשיכים באיום לא הייתי מציע להתעלם מזה. אם זו הקהילה הבינלאומית, מה אנחנו אמורים להבין? איך אנחנו אמורים לסמוך על זה כשהם מדברים איתנו על ערבויות ביטחוניות של הקהילה הבינלאומית. מה שקורה באיראן זה מצעד איוולת וצביעות שכמוהו לא ראינו משנות ה-30', כשברקע האיומים והגידופים להשמיד ולמחוק את מדינת ישראל".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתף אליאור לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן
צילום: AFP
אל-מליכי
צילום: רויטרס
מומלצים