שתף קטע נבחר

אחמדינג'אד לאבו מאזן: אוהב את כל הפלסטינים

בפגישה נדירה בטהרן, ניסה נשיא איראן להיכנס לנעלי מצרים והציע לאבו מאזן לקיים בארצו את מפגשי הפיוס עם חמאס: "אתה והאחים הפלסטיניים תמיד מוזמנים לאיראן"

הוא הגיע לוועידת המדינות הבלתי מזדהות בטהרן רק אחרי שהושפל, אבל מחל על כבודו ופגש את נשיא איראן. נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, נועד אמש (יום ה') בטהרן עם מחמוד אחמדינגא'ד. בהודעת לשכת הנשיא האיראני נכתב כי אחמדינג'אד הדגיש את התמיכה בפלסטינים והזמין אותם לדון באחדות במדינתו: "אנחנו אוהבים את כל הפלסטינים".

 

פסגה באיראן, כותרות אחרונות

איראן: המתרגם לפרסית סילף את נאום מורסי

ליברמן השווה את שר החוץ הפלסטיני לגבלס

מורסי פגש את אחמדינג'אד: שותפים אסטרטגיים

כאילו אין טבח: עריקאת התנשק עם שר החוץ הסורי

 

"אנחנו המדינה היחידה שמעולם לא הכרנו במשטר הציוני, ואנחנו סברנו ועודנו סבורים שהם כובשים שנמצאים באזור בכוח, והורגים בפלסטינים", אמר אחמדינג'אד לאבו מאזן, בפגישה שנערכה בשולי ועידת המדינות הבלתי מזדהות. הוא רמז לפילוג הפנים פלסטיני כשאמר: "אנחנו אוהבים את כל הפלסטינים ואיננו מרוצים מאף מחלוקת בין הפלגים הפלסטינים".

 

אחמדינג'אד ואבו מאזן, בפסגה בטהרן (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
אחמדינג'אד ואבו מאזן, בפסגה בטהרן(צילום: gettyimages)

 

נשיא איראן ניסה להיכנס לנעליה של מצרים, שנשיאה מוחמד מורסי נאם בוועידה בטהרן והביך את האיראנים כשקרא לתמוך במורדים הסורים, והזמין את אבו מאזן ואת מנהיגי חמאס לטהרן: "אתה ושאר האחים הפלסטינים תמיד מוזמנים לאיראן כדי שתדונו זה עם זה בנוגע לאחדות". לדבריו, "איראן מחויבת לאחדות הפלסטינית מפני שכך יגבר הסיכוי שלהם לשחרר את אדמותיהם. כל הלחץ מצד האויבים על איראן, מהמהפכה האסלאמית ועד היום, נובע רק בגלל התמיכה הנחרצת בפלסטינים".

 

לפני הוועידה, ניסו האיראנים לתקוע טריז בהנהגת הרשות הפלסטינית, לאחר שבתחילה נמסר כי לא רק אבו מאזן הוזמן לוועידה, כחלק מכללי הפרוטוקול כנציג העם הפלסטיני, אלא גם ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה. בסופו של דבר, הנייה לא השתתף בוועידה.

 

אתמול, בשיאה של הוועידה, עלה לבמה המנהיג האיראני העליון, אייתוללה עלי חמינאי, ובנאום שטנה כינה את הציונים "זאבים צמאי דם". מזכ"ל האו"ם באן קי-מון, שלא עזב את האולם, נאם בהמשך ואמר כי הוא "דוחה בתוקף כל קריאה של מדינה החברה באו"ם להשמיד מדינה חברה אחרת ודוחה בתוקף הכחשת שואה. לטעון שחברה אחרת באו"ם, ישראל, אין לה זכות קיום או לתאר אותה במונחים גזעניים - זה לא רק לגמרי לא בסדר, אלא חותר תחת העקרונות שלהם אנו מחויבים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן בטהרן
צילום: AFP
אחמדינג'אד נועד עם אבו מאזן, אמש
צילום: EPA
מומלצים