שתף קטע נבחר

ההרעלה ברעננה: החשוד שהכחיש נכשל בפוליגרף

ל-ynet נודע כי החשוד שטען כי לא ידע על הכוונה להרעיל את בני משפחת לרנר, והודה רק שידע על הכוונה לפרוץ לביתם, לא עבר את בדיקת הפוליגרף בחקירתו. במקביל המשטרה בודקת חשד שבני משפחתו של החשוד המרכזי משתייכים לחמאס

חוסאם עבד אל-רחים מטירה, שהכחיש כי ידע על הרעלת משפחת לרנר ברעננה לפני כשנה על רקע לאומני, והודה כי חשב שהוא ושותפיו רק פורצים לדירה, נכשל בבדיקת הפוליגרף. כך נודע אתמול (א') ל-ynet. כמו כן, המשטרה בדקה שמועה לפיה החשוד העיקרי, עדנאן עותמן נסערה, ואחיו, משתייכים לחמאס. המשטרה מייחסת לשלושה ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע ופריצה לדירה, ומחכים להחלטת הפרקליטות אם שניים מהחשודים יואשמו בניסיון לרצח או בהרעלה.

 

הרעלה על רקע לאומני - דיווחים אחרונים ב-ynet:

אבי המשפחה שהורעלה: "כמו הפיגוע בסבארו"

פלסטיני הודה: הרעלתי משפחה "משנאת יהודים"

 

החשוד המרכזי בהרעלה מובא לבית המשפט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
החשוד המרכזי בהרעלה מובא לבית המשפט(צילום: עידו ארז)

 

יחד עם נסערה ואל רחים נעצר אדם נוסף מטירה, ששמו נאסר לפרסום לפי שעה. במהלך בדיקת הפוליגרף שעבר חוסאם עבד אל-רחים הוא נשאל לגבי ההרעלה, הכחיש כי ידע על הכוונה להרעיל את בני המשפחה, ותוצאות הבדיקה גילו כי הוא משקר וכי לכאורה לא ידע רק על הפריצה, אלא גם על החדרת חומר ההדברה למזיקים לבקבוקי המשקה של המשפחה. אייל לרנר, אבי המשפחה שהורעלה, אמר אתמול בעקבות מעצרם של השלושה כי "המקרה שלנו לא שונה מהפיגועים בסבארו ובדולפינריום או כל פיגוע טרור אחר".

 

כמו כן, במהלך הבדיקה שנערכה אתמול עלה החשד לפיו החשוד העיקרי, נסערה, ואחיו משתייכים לחמאס. בהתאם, התגברו החשדות שבהם הודה נסערה, לפיהם פעל משנאת יהודים. עם זאת, עדיין לא ברור אם משפחתו קשורה לחמאס, ונשלל החשד כי נסערה עצמו פעיל בחמאס. הוא הדגיש בחקירה כי פעל מיוזמתו האישית.

 

אתמול הוגשה הצהרת תובע על הכוונה להגיש נגד נסערה ועבד אל-רחים כתב אישום עוד השבוע ומעצרם הוארך בחמישה ימים. העונש על ניסיון לרצח, אחת העבירות המיוחסות להם, הוא 20 שנה, אך הרשעה שכזו דורשת גם ראיות על הכוונה לנסות לרצוח. במשטרה משוכנעים כי לפחות נסערה התכוון לרצוח את בני המשפחה, מכיוון שחומר ההדברה הקטלני שנמצא במזון ובשתייה בבית משפחת לרנר נמצא גם בביתו. אם יוכח כי הוא הביא את חומר ההדברה מביתו, הרי שנראה כי די בכך להאשימו בניסיון לרצח.

 

פרקליטות מחוז מרכז מלווה את החקירה ותגיש השבוע את כתב האישום בעקבות הצהרת התובע, יחד עם בקשה למעצר עד תום ההליכים. בפרקליטות ייאלצו להכריע אם להאשים את השניים בניסיון לרצח, או רק בהרעלה, שהעונש עליה הוא 14 שנות מאסר, אך אין צורך להוכיח את הכוונה להרעיל את בני המשפחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד המרכזי מובל לבית המשפט
צילום: עידו ארז
אייל לרנר שהורעל עם משפחתו. "כמו פיגוע"
צילום: עידו ארז
מומלצים