שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חוגגים 80 לחיים יבין: "מוצג היסטורי חי ובועט"

  מר טלוויזיה חיים יבין הגיע לגבורות, ולכבוד המאורע המשמח נאספו חבריו ובני משפחתו כדי להיזכר ברגעים המשותפים ולאחל לו עוד הרבה שנים מאושרות. ירון לונדון: "אתה לא בן 80". מוטי קירשנבאום: "בשנים האחרונות אני בעיקר עובד בלברך אותך"

   

  מר טלוויזיה חיים יבין הגיע לגבורות. היום (ב') חוגג המגיש המיתולוגי של מהדורת "מבט" את יום הולדתו ה-80. מי שהגיש את מהדורת החדשות הטלוויזיונית הראשונה בשנת 1968 וטבע את המונח "גבירותי ורבותי, מהפך", נשאר מחצית מחייו על כס המגיש.

   

  הוא עבר כמעט בכל תפקיד אפשרי בתחום התקשורת: רדיו, טלוויזיה, עיתונות, בימוי, הפקה וכתיבה ספרותית, הגיש אינספור משדרי בחירות ואף זכה בפרס ישראל בתחום התקשורת. די מפתיע עבור מי שנשר מהלימודים ונאלץ להשלים את הבגרויות במרוצת השנים. לרגל חגיגות יום ההולדת, אספנו את חבריו של יבין במהלך השנים כדי שייזכרו בחוויות המשותפות וכמובן, יברכו אותו לעוד שנים רבות.

   

  "אני זוכר אירוע משעשע שקרה לנו באמצע שנות השבעים", סיפר דן שילון, מגיש טלוויזיה וחבר קרוב של יבין. "כשחיים הגיש את המהדורה ואני הייתי מנהל מחלקת החדשות של הערוץ הראשון, באחד השידורים ראיתי מבעד לזכוכית שהקוליסה מאחורי חיים מתחילה להתנדנד, ועומדת ליפול עליו באמצע הגשת המהדורה. אז במשך כל הזמן שהוא הגיש עמדתי והחזקתי אותה כדי שלא תיפול עליו. הוא לא היה מודע לגמרי למה שקורה, אבל קלט שמשהו לא בסדר. חיים הוא אדם נדיר, וכל מה שאומרים עליו מתגמד לנוכח כל מה שהאיש הזה עשה בחייו. הוא איש מקצוע מהמעלה הגבוהה ביותר. הוא פרפקציוניסט חסר פשרות, איש עבודה שלעולם לא ניסה לחפש קיצורי דרך".

   

  גם שדר הספורט וידידו של יבין, השדרן יורם ארבל הצטרף לברכות: "חיים, פרשת מוקדם מדי מהטלוויזיה, ללא כל ספק. אין, אין עוד מהזן שלך. אני מקווה שתהיה בריא ויכול להגיד לך שאני כבר מצפה לקאמבק".

   

  בני משפחתו של יבין ובהם אשתו, ילדיו ונכדיו מצטרפים למברכים הרבים:

   

  "לחיים שלנו - סבא, אבא ובעל אהוב. ובכן, הגעת לגיל 80 (ובמילים: שמונים!) ועוד כוחך במותניך. אבל גיל הוא הרי סתם גיל - כי עדיין אתה מתרוצץ כנער בין המרואיינים, והמצלמה הנצחית אחוזה בהיכון, צמודה ללחי, האצבע על הדק ההקלטה, עובד כבר על עוד ספר, אולי מתכנן עוד סדרה? לך תדע. זה הרי חיים.

   

  "בגיל 80 כנראה מוכרחים להביט אחורה בהשתאות. ואכן, מי היה מאמין שהתינוק היינץ, שנישא בזרועות הוריו, שנמלטו מגרמניה והוא בסך-הכל בן שנה, יקים שבט מפואר כזה, שכבר הסתעפו ממנו ארבע משפחות וארבעה נכדים (והזרוע עוד נטויה. או משהו שדומה לזרוע).

   

  "מי היה מאמין שהפרחח שחילטר כבלדר בפלמ"ח, שנזרק מבית הספר בגלל הציונים הגרועים בתולדות איזור הקריות, שוליית המסגר בעל הידיים השמאליות, וכדורגלן שמדויק לתארו במילים 'לא בדיוק בניון' - יהיה בבוא היום לעיתונאי מצטיין, מגיש טלויזיה חד-פעמי, ודוקומנטריסט שזכה בכל פרס אפשרי, כולל פרס ישראל.

   

  "סבא חיים: אתה באמת מוצג היסטורי חי ובועט, מי שליווה ועוד מלווה את המדינה בכל רגעיה הגדולים, קשים כמשמחים, מתקומה דרך מלחמה ועד לגאולה (אינשאללה). לכן עבורנו אינך רק סבא, אבא ובעל, אלא גם תמיד סמל ודוגמה ומופת: לישראלי היפה והטוב, לאיש מקצוע הגון, לאדם ישר ובעל מידות מעולות, ולאיש משפחה אחראי ומסור.

   

  "אנו מאחלים לך מכל הלב שתמשיך להדריך אותנו כעמוד האש לפני המחנה, עם הרבה בריאות, אושר ואהבה, ואולי גם איזו רבע שעה של מנוחה. אישתך יוספה, ילדיך- דפנה, יונתן, מייקי וחגי, בני הזוג- יריב, רוית, לימור ושרון, והנכדים- אביגיל, אריאל, דן ויותם".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיים יבין. מזל טוב
  צילום: יוני טובלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים