שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס, AP, AFP
  עובד בארמון בדמשק: אסד ישן שעה בלילה
  עיתונאי שעבד בארמון הנשיאות בדמשק סיפר כי אסד צופה ב-16 ערוצי לווין ושבחצי השנה האחרונה הוא מוטרד מאוד. לדבריו, גם אנשי חיזבאללה שומרים עליו וכל מי שנכנס לארמון עובר בדיקה קפדנית

  שנה וחצי אחרי פרוץ המרד בסוריה מספק עיתונאי סורי, שעבד בלשכת ההסברה בארמון הנשיאות בדמשק, הצצה לדרך שבה מתנהל הנשיא בשאר אסד. העיתונאי, עבדאללה אל-עמר, שערק מתפקידו סיפר בראיון לאחד מערוצי האופוזיציה, כי "הנשיא בשאר אסד החל להיות מודאג מזה שישה או שבעה חודשים. הוא ישן בלילה שעה או שעתיים".

   

  בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet 

   

  העיתונאי הסורי אמר עוד בראיון כי בידיו נתונים, לפיהם הבכירים הסורים ומשפחותיהם מתכוננים לעזוב את סוריה לרוסיה בתוך 60 ימים. אסד, לדברי העיתונאי הסורי שכבר עזב את המדינה, מקבל דוחות על בסיס יומיומי מכל רחבי העולם, באמצעות השגרירויות של ארצו וממנגנוני המודיעין שפועלים בהן. המידע כולל מידע על סורים שערקו. בנוסף הוא מקבל לקט של החדשות המתפרסמות על סוריה.

   

  אסד בראיון לטלוויזיה הסורית. העריכה נעשית בארמון (צילום: AP) (צילום: AP)
  אסד בראיון לטלוויזיה הסורית. העריכה נעשית בארמון(צילום: AP)

   

  לטענתו, אסד נהג לצפות ב-16 ערוצי לוויין, כשהערוצים הסורים הרשמיים והערוצים התומכים במשטרו הם בתחתית המסך. הוא גם סיפר כי הנשיא הסורי נהג להשקיף מחלונו לעבר הבירה דמשק בכל פעם שבה היה מוטרד או כעוס. אל-עמר הוסיף כי אסד הוא מי שהיה אמון על מתן ההוראות להפגיז אזור מסוים, כשראה את הידיעות על פלישה אליו של אחד מגדודי המורדים או לאחר שמספר מחיילי הצבא הסורי נהרגו. לדבריו, "אסד היה מודאג מאוד בעת עריקתם של קצינים מהעדה העלוויית שאליה הוא משתייך".

   

  עוד חדשות על סוריה:

  חשש במערב: הנשק הכימי פוזר ברחבי סוריה

  אסד לצלב האדום: תומך בכם אם תהיו ניטרלים

  רומן מלחמתי: מורד סורי נישא לאחות שטיפלה בו

   

  יש נשק?

  הוא גם התייחס לתעמולה הסורית נגד המורדים. "צילום הפיגועים לאחר התרחשותם זה דבר שמוסדר בתוך ארמון הנשיאות וכך בנוגע לפגיעה בטלוויזיה הסורית והפריצה לסוכנות הידיעות הסורית הרשמית", הוא אמר. הוא ציין באותו הקשר את "קניית הקולות של אזרחים, על מנת שיסכימו לצאת בפומבי בערוצים תמורת תגמול שמשלמים להם". הוא גם סיפר כי כל הראיונות המצלומים, שבהם נראה נשיא סוריה, עברו עריכה שמתבצעת בתוך ארמון הנשיאות, כשהקלטת של הראיון נמסרת מוכנה לתחנה.

   

  העיתונאי שערק הוסיף כי ישנם פעילים איראניים ופעילים של חיזבאללה במעגל האבטחה של אסד ויש מביניהם מי שאמון על אבטחת הארמון הנשיאות. הוא גם חשף בראיון כי מתנהל ריב בין אסד לבין אחותו, בושרא, לאחר שבעלה ואחד מעמודי התווך של המשטר הקודם, אסף שווקאת, נהרג בפיגוע במבנה מנגנון הביטחון הלאומי בלב דמשק.

   

  לטענתו, "אסור לכל מי שנכנס ללשכתו של אסד לשאת נשק אפילו לא לאחיו, מאהר אסד, ולגיסו

   שנהרג, אסף שווקאת. גם הם עברו בידוק על ידי קציני האבטחה בארמון הנשיאות". הוא גם הצביע בהקשר הזה על הבידוק הקפדני שעוברים העובדים בארמון הנשיאות, ש"יכולים להיכנס לארמון לאחר שהם חלצו את נעליהם, הורידו את הגרביים שלהם ועברו במכשירי הבידוק".

   

  במקביל, נמשך גל העריקות מהצבא הסורי. ראש אגף הביטחון הפלילי בדמשק, הקצין עווד אחמד אל-עלי, אישר בהודעה שפורסמה ברשת "אל-ערבייה" כי הוא ערק ממשטרו של בשאר אסד והגיע לטורקיה. הוא הסביר שהחליט לפרוש מתפקידו ומשורות מפלגת הבעת' בשל פעולות המשטר הלא-הלגיטימי ובשל עושק האזרחים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים