שתף קטע נבחר

התינוק עדיין לבד: משפחת ההרוגה מתנערת ממנה

אפילו האסון לא השאיר את המשקעים מאחור. בני משפחתה של האישה שנהרגה אתמול בתאונה לצד אדם נוסף וילד בן 5, לא הגיעו לזהות את גופתה ומסרבים לקחת אחריות על התינוק ששרד. בבית החולים לא יודעים את שמו: "מרעיפים עליו אהבה". חשד: נהג הטרקטור הפוגע התעסק בטלפון בזמן הנהיגה

האסון הכבד שאירע אתמול (יום א') בכביש הסרגל מסתיר מאחוריו סיפור אנושי קשה. בני משפחתה של האישה שנהרגה אתמול בתאונת הדרכים בכביש הסרגל יחד עם סאיד עסלי מכפר קרע וילד בן חמש עדיין לא הגיעו לזהות את גופתה, למרות שהם יודעים כי הייתה מעורבת בתאונה. בתאונה נפצע גם בנה בן השנה של האישה, אשר גם ממנו בני המשפחה מתנערים, והוא נותר לבדו בבית החולים. 

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

מכר של המשפחה אמר ל-ynet: "הם (המשפחה - ח"ש) יודעים על המקרה וככל הנראה לא מעוניינים לזהות את שתי הגופות. הם גם מסרבים אפילו לפתוח סוכת אבלים ולא רוצים להשתתף בהלוויה. היא לא בקשר טוב עם בני המשפחה, הם אפילו לא מעוניינים לדבר על הסיפור".

 

בשלב זה עדיין לא ידוע מה הקשר בין הגבר שנהרג בתאונה לאישה. "ניסיתי להבין במה מדובר, אבל לא הצלחתי כי כולם שומרים על שתיקה מוחלטת", אמר המכר של המשפחה.

 

דובר אגף התנועה במשטרה, זיוון פריידין, אמר ש"עדיין אין זיהוי לגופות כמתבקש על פי החוק. אנחנו פועלים לחיפוש בני המשפחה ופונים לציבור - שכל מי שיכול לסייע בזיהוי המשפחה ייצור קשר עם בוחני אגף התנועה בצפון בפיקודו של רב-פקד ערן קפלן".

 

תינוק ללא שם

בבית החולים רמב"ם בחיפה ממשיך להיות מאושפז במצב קל התינוק שנפצע, ואיש מבני המשפחה לא הגיע לבקרו או לשהות עמו. הבוקר הגיעו עובדי הרווחה והעובדות הסוציאליות של בית החולים למיטת התינוק ואם בשעות הקרובות לא יגיעו קרובי משפחתו, ייאלצו למצוא לו פתרון חלופי.

 

מנהלת מחלקת הרווחה של בית החולים רמב"ם, העובדת הסוציאלית רוני גגין, סיפרה כי התינוק ערני, אך עדיין אינו מדבר ואנשי הצוות אף לא יודעים את שמו. "אנחנו מרעיפים עליו הרבה אהבה וחיזוקים ומגייסים אנשי צוות שיכולים להיות איתו ולתת לו אהבה", סיפרה הבוקר. "אנחנו לא יודעים איך הוא היה לפני כן וקשה לנו לדעת אם הוא בסדר. אנחנו נמצאים בקשר עם המשטרה שמנסה עדיין לברר את זהותו וזהות בני משפחתו".

 

גגין הוסיפה כי לפי התפתחות הדברים בשעות הקרובות יוחלט כיצד לטפל בתינוק, והדבר תלוי בשאלה אם בני המשפחה יגיעו לקחתו ולשהות עמו או שיתכחשו לו. "במקרה כזה יש לנו גם מתנדבים מעמותות שאנשיהן מגיעים לבית חולים כדי לסייע ולטפל בתינוקות נטושים", אמרה. "המצב עדיין לא ברור ויתבהר כנראה בשעות הקרובות".  

 

התינוק סובל משבר בגולגולת, אך לא מפגיעות פנימיות. הוא נמצא על ידי אנשי מד"א על רצפת הרכב לצד גופותיהם של הרוגי התאונה כשהוא ממרר בבכי. בתחילה חשבו אנשי צוות הרפואי כי מצבו קשה והוא הוטס במסוק של מד"א לבי"ח רמב"ם, שם לאחר סריקות CT התברר כי מצבו קל ולא נשקפת סכנה לחייו.

 

הטרקטור שהיה מעורב בתאונה (צילום : אתר פאנט) (צילום : אתר פאנט)
הטרקטור שהיה מעורב בתאונה(צילום : אתר פאנט)

 

"איבדנו אדם ישר ומכובד שכולנו אהבנו", אמר ל-ynet קרוב משפחה של ההרוג סאיד עסלי, בשנות ה-40 לחייו מכפר קרע. "הוא נשוי ועובד כקבלן חשמל. תמיד דאג לבני משפחתו". הוא הוסיף שבני המשפחה אינם יודעים מי האשה והילד שנהרגו בתאונה. "כולנו מופתעים, יכול להיות שהוא לקח אותם טרמפ בדרך שלו".

 

בכפר קרע אמרו כי עסלי היה אדם טוב. "הוא היה ביחסים טובים עם כולם, תמיד אהב לעזור לאחרים. יכול להיות שהוא רצה לעשות טובה לאישה ולילד שהיו איתו, אבל לצערי זה נגמר באסון", אמר אחד התושבים.

 

קרוב משפחה אחר אמר: "שמענו הרבה גרסאות על התאונה ועל האנשים שהיו ברכב עם המנוח". הוא סיפר כי כשנודע ביישוב על התאונה הגיעו תושבים רבים לבית, כיוון שסברו כי גם אשתו ובנו נהרגו. "ראינו שבני משפחת ההרוג בריאים ושלמים והם בחיים".

 

נהג הטרקטור שהיה מעורב בתאונה נעצר אמש והיום הוא יובא לבית משפט השלום בנצרת לדיון בהארכת מעצרו. על פי החשד, הנהג, בן 22 מהכפר אום אל גנאם, התעסק עם הטלפון הנייד שלו בזמן שנכנס לצומת ופגע בכלי הרכב.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת התאונה, אתמול
צילום : אתר פאנט
ההרוג סאיד עסלי מכפר קרע
צילום: alarab.net
מומלצים