שתף קטע נבחר

שנתיים מאסר לעובד סוציאלי שתקף מינית

יוסף דיאמנט, בן 62 מאזור השרון, הורשע שתקף נער בן 14 שבו טיפל. הוא לקח אותו שלוש פעמים לים ונכנס עמו בעירום למים, שם ביצע בו את זממו. הנער ביקש ממנו "להפסיק עם השטויות", אבל דיאמנט המשיך

הפקיד האחראי שאמור היה לטפל בנער ביצע בו מעשים מגונים: יוסי דיאמנט (62), עובד סוציאלי מאזור השרון, נשלח היום (ב') לשנתיים מאסר לאחר שהורשע בביצוע מעשים מגונים בנער בן 14 שבו טיפל במסגרת עבודתו כעובד סוציאלי. בגזר הדין נכתב כי בשלוש הזדמנויות לקח דיאמנט את הנער לחוף הים ונכנס עמו בעירום למים, ולמרות סירובו התחכך בו וביצע בו מעשים מגונים. אחד המפגשים תועד בידי חבריו של הנער.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

במפגש שתועד נראה דיאמנט נכנס לים כשהוא עירום יחד עם הנער, שסירב לרחוץ בעירום. לפי גזר הדין, הוא שיחק עם הנער במשחק "הטבעות", ובמהלך המשחק ביצע בו מעשים מגונים.

 

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, אילן שיף, ציין בגזר הדין כי "במפגש הראשון, בהגיעם לחוף הים, נכנסו השניים למים, כשהנאשם לבוש בתחתונים ושיחקו במשחק 'הטבעות'. במפגש השני נכנסו השניים למים, לאחר שהנאשם פשט את מכנסיו ותחתוניו ונותר עירום. הנאשם ביקש מהמתלונן... להתרחץ גם הוא בעירום והמתלונן סירב. כן אמר הנאשם למתלונן כי הוא אוהב אותו כילדו".

 

חרף בקשת הנער מדיאמנט "להפסיק עם השטויות", כתב השופט בגזר הדין, הוא התחכך בגופו של הנער וביצע בו מעשים מגונים. לדברי השופט, "הנאשם ניצל את תפקידו ואת האמון שנתן בו המתלונן בכך שנסע עמו שלוש פעמים לחופי ים שונים ונתן לו לנהוג ברכבו".

 

מלבד המעשים המגונים הורשע דיאמנט במעשים מגונים בפומבי, הפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח משרה, איסור לנהוג ללא רישיון ומעשי פזיזות ורשלנות.

 

השופט: "דיאמנט ניצל תפקידו ומעמדו כלפי קטין מטופל"

השופט קבע בגזר הדין כי "חומרת מעשיו של הנאשם נעוצה בשילוב שבעצם מעשיו, לבין ניצול תפקידו ומעמדו כלפי קטין מטופל, שרחש כלפיו אמון. למרבה הצער, למד לדעת כי גם מי שאמור לסייע לו, פוגע בו ובנפשו... נכון אמנם שהמעשים המגונים שביצע הנאשם אינם במדרג הגבוה,

אך עיקר חומרתם בשילוב הנורא". כן ציין כי לא מדובר ב"כישלון חד פעמי", אלא בשלושה אירועים שהלכו והתפתחו.

 

עם זאת, ציין השופט לזכותו של דיאמנט כי הוא הודה בחלק מהמעשים וזוכה משני סעיפי אישום. בנוסף, הוא איבד את מקור פרנסתו וייתכן אף שנפל קורבן לסחיטה, מצד חבריו של הנער שאותו תקף, שהם אלה שתיעדו חלק מהאירועים.

 

מלבד המאסר פסל השופט את רישיון הנהיגה של העו"ס לשנה, והוא יפצה את הנער בסכום של 10,000 שקלים. הסנגורית של דיאמנט, עו"ד תמי אולמן, אמרה בתום הדיון כי לאחר שתלמד את גזר הדין ותתייעץ עם הנאשם, "נשקול את צעדינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסי דיאמנט. תועד בשעת מעשה
צילום: דורון גולן, ידיעות אחרונות
עו"ד תמי אולמן
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים