שתף קטע נבחר

"מועדונים, אלכוהול וחשפניות". עלילות מיסז'ניקוב

תחקיר ערוץ 2 מביא פרטים חמורים על התנהלותו לכאורה של שר התיירות. גורמי אבטחה סיפרו על נוהגו לשתות "עד שלא ידע היכן הוא נמצא" ויציאות מסתוריות שמהן הורחקו - בניגוד לנהלים. "שתה לשוכרה בפאב ולא בא לישיבת הממשלה על עסקת שליט"

ערוץ 2 פרסם הערב (יום ב') תחקיר המביא פרטים על התנהלותו לכאורה של שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב מישראל ביתנו, ועל כשלי אבטחה שכביכול נגזרו ממנה. לפי התחקיר שהביא העיתונאי עמית סגל, נוהג מיסז'ניקוב להשתכר - לא פעם עד שהוא אינו יודע היכן הוא נמצא, לבלות במועדונים - כולל כאלה שבהם מופיעות חשפניות, לצאת לבדו למטרות מסתוריות בשעות לילה מאוחרות, ולהרחיק ממנו לשם כך מאבטחים המחויבים לשמור על ביטחונו כשר בישראל.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

לפי סגל, התחקיר נשען על עדויות של יותר מחמישה אנשים במערך האבטחה של שרי הממשלה. לדבריו, אחד מהם אף עבר בדיקת פוליגרף שלא מטעמו ונמצא דובר אמת. סגל דיווח כי כמה וכמה גורמי אבטחה סיפרו על לילות של שכרות ובילוי פרוע במועדונים מצד השר, "שבסיומם, כפי שמאשר גורם אבטחה, שר התיירות לא תמיד ידע איפה הוא נמצא".

 

בתחקיר בערוץ 2 נשמע גורם במערך האבטחה של השר מיסז'ניקוב מספר: "אם זה היה נגמר בדרינק, זה עוד היה טוב. בעשרות מקרים הוא היה חוזר שיכור, מתנדנד, נודף ריח אלכוהול. היו גם תקופות של שלושה לילות בשבוע. הוא איבד את שיווי המשקל לא פעם, היו מאבטחים שנאלצו לתמוך בו והיו גם כאלה שסירבו, מצדם שייפול. לדעתי אסור שאיש ציבור יתנהג ככה - לחזור הביתה מתנדנד בארבע בבוקר".

 

סטס מיסז'ניקוב (משמאל) (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
סטס מיסז'ניקוב (משמאל)(צילום: נועם מושקוביץ)

 

גורם אחר באותו מערך סיפר: "השר בדרך כלל יוצא מהמועדון, הוא יושב שיכור עם בחורות באוטו. איך ידעתי שהוא שיכור? יש ריח חריף מאוד של אלכוהול וכולם מזיעים, אדומים ונפוחים, וככה הייתי נוהג אותם הביתה, בלי רישיון בכלל. זה קרה המון פעמים, כמעט כל סוף שבוע".

 

בערוץ 2 דיווחו כי אורח חייו זה של סטס מיסז'ניקוב גרם בין השאר לכך שלא השתתף בישיבת הממשלה הדרמטית שכונסה באוקטובר שעבר, ושבה אושרה עסקת השבויים שבמסגרתה הוחזר גלעד שליט. מלבד שר אחד שהיה בחו"ל, מיסז'ניקוב, ציינו בתחקיר, היה היחידי שלא השתתף. אז מספר גורם במערך האבטחה של השר: "הוא ישב בפאב מסעדה בצפון ושתה לשוכרה עם חבריו. הם הרימו שם כוסיות".

 

לילות בדירה ביפו, בלי אמצעי אבטחה מספקים

לפי הדיווח, "לישיבה החשובה ביותר של הממשלה מיסז'ניקוב לא טרח להגיע למרות הזימון, למרות טלפונים רבים שהגיעו אליו, למרות שהדיון נמשך עד שתיים לפנות בוקר". סגל מספר כי בשעה שראשי מערכת הביטחון דיברו בירושלים, מיסז'ניקוב שהה במסעדה, ואדם ששהה לכאורה במקום מספר: "זה היה סוג של מפגש חברים עם בקבוקי וודקה שרצו על השולחן".

 

גורמי אבטחה סיפרו, לפי הדיווח, כי במקרים אחרים היו איחורים לפגישות עבודה כתוצאה מהבילויים הליליים - איחורים שכבר דווחו בעבר לגבי ביקורי השר בחו"ל. לפי המקורות, אורח חייו של מיסז'ניקוב כולל ביקורים קבועים במועדונים בתל-אביב, כולל מועדון עם חשפניות הרוקדות באורח קבוע על הבר, בעוד המאבטחים נשארים בחוץ. "אתה מסתכל עליהן, מסתכל עליו, והוא רואה שאתה רואה. היה נוח לו שלא נהיה שם. הבעיה שהוא יכול לחטוף דקירה, יכולה להיות תגרה", סיפר לחדשות 2 גורם במערך האבטחה. גורם אחר הדגיש: "זה מועדון שמפוצץ באנשים, לפעמים גם עבריינים מהעולם התחתון".

 

לפי תחקיר ערוץ 2, גורמי אבטחה דיברו גם על אירועים מסתוריים שבהם מנע מיסז'ניקוב ממאבטחים ללוותו. אחד מהם דיבר על מקרים כמו אחד שבו יצא השר בלילה, המאבטח התלווה אליו, והוא לא אהב זאת. השר נהג, הם נסעו לאזור תעשייה בעיר כלשהי, ואז הוא יצא מהמכונית ואמר למאבטח להישאר בה. "משם אתה רואה, הוא הולך, אתה לא יודע מה הוא עושה".

 

גורמי אבטחה סיפרו לערוץ 2 על נוהגו להתאכסן לילות רבים מאוד בדירה ביפו שאינה בית משפחתו, אף שאין בה אמצעי ביטחון רבים כנהוג במקרה של שר. "השר, וסיבותיו עמו, לא רוצה שיידעו שהוא גר שם והממונים על האבטחה מיישרים קו בניגוד לנהלים", נאמר בדיווח. "בתור מאבטח אתה אמור למנוע פיגוע על השר אבל אין לך שום יכולת לעשות זאת כי אין את התנאים המינימליים", טוען גורם אבטחה.

 

אחד מגורמי האבטחה ששוחחו עם ערוץ 2 סיפר: "כל פעם שניסיתי לעשות את עבודתי או שחטפתי את הצעקה מהשר או שמנהל הצוות אמר 'כך מתנהלים, זה מה יש'. לאט לאט אתה מתחיל להתרגל לאופי של העבודה ולזה שאתה עובר על הנהלים ויודע שאם יעשו ביקורת אתה תחטוף בראש ואתה נהיה סוג של עבריין בעצמך". בתחקיר צוין כי אורח חייו של השר וכשלי האבטחה בעקבותיו גרמו לתחלופה גבוהה בצוות האבטחה, כולל החלפת 9 מאבטחים צמודים בתוך תקופה קצרה.

 

תגובת לשכת השר כפי שנמסרה לערוץ 2: "מדובר בהכפשות של עובדים שהיו מעורבים בהתנהגות בלתי-הולמת ואף במקרי אלימות, פוטרו בשל כך, וכעת מנסים לנקום באמצעות בדיית שקרים והשמצות הזויות. בעקבות פיטוריו פנה אחד העובדים לנציבות שירות המדינה שבדקה את תלונתו ומצאה כי אין בה דבר וחצי דבר".

 

תגובת משרד התיירות: "אבטחת השר מתבצעת בהתאם להנחיות המחייבות את כל שרי הממשלה ובהתאם לנהלים של הגוף המנחה, ללא תקלות או חריגות מנוהל זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רמי חכם
שר התיירות מיסז'ניקוב. "לא בא לישיבת שליט למרות טלפונים רבים"
צילום: רמי חכם
מומלצים