שתף קטע נבחר

סיכוי להינצל: יעלה תחנוננו - נוסח אביתר בנאי

כשהפיוט "יעלה תחנוננו" העתיק פוגש את הלחן של אביתר בנאי לשיר "יש לי סיכוי להינצל", גם גדולי הציניקנים לא יכולים להישאר אדישים. בוגרי מדרשת עין פרת ביימו קליפ שכולו נשמה וחשבון נפש. לא תתחברו?

נכון שראש השנה עוד לפנינו, אבל אווירת יום הדין כבר כבשה את מעוז הקליפים הבלתי מעורער של השנים האחרונות – מדרשת עין פרת למנהיגות. המדרשה הממוקמת ביישוב המדברי אלון, מניבה זה כבר שנתיים ברציפות קליפ לכל חג. והשנה - ברוח הימים הנוראים - פעמיים כי טוב: קליפ לראש השנה, ואחד ליום הכיפורים.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

"יעלה תחנוננו" – הפיוט הפותח את תפילות יום הכיפורים – מוגש כאן בגרסה מצמררת ונוגעת ללב על הלחן של אביתר בנאי לשיר "יש לי סיכוי להינצל", וצבר אלפי צפיות ביוטיוב בתוך זמן קצר. יגאל הרוניאן ומתן לקס, שאף הם, ככל העושים במלאכה, מגיעים מקרב הצוות של "עין פרת" - ביימו וערכו קליפ מופתי שמצליח לדייק בתסריט, ולדבר למכנה המשותף הרחב ביותר של הצופים - והמאזינים.

 

"פרחחי המעיין" (ה- Fountainheads) - קבוצת הבוגרים המוזיקלית של המדרשה - כבר יצאה ושבה ממסע הופעות בינלאומי. לצורך אווירת יום הכיפורים, נקבצה חבורת בוגרים אחרת ולא פחות מוכשרת, עם חיזוק משני לחמיש, סולנית "פרחחי המעיין", שפורטת גם הפעם על המיתרים הרגישים ביותר. את שני מלווה אחותה, המוזיקאית יהלה, שאף היא כשאר המשתפים (אשר קרוגר, צליל רובינשטיין, ג'ף פטרוף והצ'לנית טליה ארדל), בוגרת המדרשה.

 

מצוות מול עברות, חטאים מול חסדים. מתוך הקליפ ()
מצוות מול עברות, חטאים מול חסדים. מתוך הקליפ

 

השידוך בין "יש לי סיכוי להינצל" למילות הפיוט העתיק, הוא כבר מסורת בת שש שנים בתוכנית "אלול" של המדרשה. יגאל הרוניאן שהתבקש לבחור בין כמה שירים, בחר בפיוט כדי להעביר מסר אוניברסאלי של חשבון נפש, המתגלגל דרך המראה שהופכת לזכוכית חלקה.

 

"כמה פעמים במהלך ההקלטות אמרתי לעצמי שלוואי שהייתה לי את ההתכוונות הזו תמיד בתפילה", מספרת יהלה לחמיש (22). "הייתה שם ממש תפילה. גם יצא לי לחשוב יותר על המילים, כי כשאתה עושה משהו הרבה פעמים, אתה מתחיל לשים לב לפרטים. החיבור של הפיוט ללחן הספציפי הזה, אומר הכל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים