שתף קטע נבחר

אישום לנערים ששברו רגל: "ערבי לא יהיה פה"

שישה נערים יהודים הואשמו בגרימת חבלה חמורה לאחר שתקפו בירושלים בבעיטות ובאגרופים צעיר ערבי שביקש לסייע לידידתו היהודייה. שניים מהם הואשמו בגניבת כספו של המותקף. סנגורו של אחד החשודים: "זה לא על רקע גזעני"

איברהים אבו טהא ביקש לסייע לידידתו היהודייה שחשה ברע, אולם לאחר שנער שנקרה בדרכו זיהה כי מדובר בערבי, ניתן האות לתקיפה ברוטלית ממניע גזעני. כך מתואר בכתב האישום שהוגש היום (ד') לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד שישה נערים יהודים. השישה מואשמים בגרימת חבלה חמורה שהסתיימה בשבר בקרסול של המותקף. שניים מהנערים אף נאשמים בגניבת כספו של המותקף.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

מכתב האישום שהגיש עו"ד חיים פס מפרקליטות מחוז ירושלים עולה כי אבו טהא ושני ידידיו השתתפו ביום רביעי שעבר באירוע שנערך במועדון בשכונת תלפיות בבירה מטעם עבודתם. בשלב מסוים חשה הצעירה היהודייה ברע

ואז התנדבו הצעיר היהודי ואבו טהא לקחת אותה לביתה בשכונת קטמון בעיר. סמוך לחצות יצאה הבחורה היהודייה מהרכב כדי להקיא ואז ניגשו אל השלושה חלק מהנאשמים ושאלו אותם למעשיהם במקום.

 

השלושה אמרו לנאשמים כי "הכול בסדר" ושהם מלווים את הצעירה שחשה ברע לביתה וביקשו מהנאשמים שיניחו להם. הנאשמים לא ויתרו, המשיכו בשאלותיהם ולא עזבו את המקום. לאחר מכן התפתח ויכוח בין הצדדים ואחד הנאשמים סטר לאבו טהא ואז פנה לעברו חברו היהודי: "איברהים, בוא תיכנס לאוטו ותעזוב את זה".

 

השלושה ובהם המותקף המשיכו בנסיעתם עד קצה הרחוב ואז ניגשו אליהם ששת הנאשמים והקיפו את אבו טהא. אחד הנאשמים שאל את חברו היהודי של המותקף אם הוא ערבי ומשקיבל תשובה חיובית השיב הנאשם: "ערבי לא יהיה פה". בשלב זה החלו הנאשמים לחנוק את המתלונן ולהכותו באגרופים ובבעיטות בכל חלקי גופו. בכתב האישום נטען כי אבו טהא התחנן בפני הנאשמים שיפסיקו להכותו.

 

בעקבות התקיפה נגרמו לאבו טהא שבר בקרסול שהצריך את אשפוזו לצורך קיבוע ניתוחי, שפשופים במרפק שמאל ומכות יבשות בכל חלקי גופו. בכתב האישום צוין עוד כי "למכות היה מניע גזעני, בשל היותו של המתלונן ערבי". במהלך התקיפה נפל ארנקו של הצעיר הערבי מכיסו. אחד הנאשמים שזיהה את הארנק, הרים אותו ונטל מתוכו 350 שקלים ו-200 דולרים. לאחר מכן הוא חילק את הכסף בינו ובין נאשם אחר.

 

"ניסו להטיל אחריות זה על זה" 

מפקד מרחב מוריה, ניצב-משנה חיים בלומנפלד, סיפר

 במהלך הדיונים כי הנערים הנאשמים חברים וכי בחקירתם ניסו להטיל את האחריות לתקיפה זה על זה. נצ"מ בלומנפלד הוסיף כי חלק מהנאשמים מוכרים למשטרה.

 

עו"ד אהוד קעטבי, שמייצג את אחד הנאשמים, אמר בתגובה כי "יש פער גדול בין טענות המשטרה בהתחלה לכתב האישום. זה המקום להביע צער מטעם משפחת הקטין שאני מייצג ובקשת סליחה ומחילה למתלונן כיוון שהדברים לא היו על רקע גזעני. הלקוח שלי מביע חרטה אך זה לא אומר שהוא מסכים עם האישומים נגדו. הייתה שם תגרה אך לא בהיקפים המתוארים בכתב האישום".

 

עו"ד יהודה שושן, שמייצג נאשם אחר, אמר: "על פניו, מבחינת הלקוח שלי מעורבותו באירוע שולית כמעגל צופה לכל היותר. מדובר בקטין ללא עבר פלילי שמקומו בבית הספר ולא בבית הסוהר. חבל שמשטרת ישראל נופפה בדגל הגזענות כי בסופו של יום הובהר כי מדובר בתקיפה רגילה ולא מתוך מניע גזעני".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שבר בקרסול ומכות יבשות. אבו טהא לאחר התקיפה
מומלצים