שתף קטע נבחר

הפועלים: הוארכה כהונת המנכ"ל והיו"ר ב-5 שנים

דירקטוריון בנק הפועלים החליט שיאיר סרוסי וציון קינן ימשיכו לכהן על פי ההסכם החדש, עד סוף שנת 2017. בבנק מדגישים כי לא חלו שינויים בתנאי השכר. בשנת 2011 עמדה עלות שכרם הכוללת של כל אחד מהבכירים על כ-9 מיליון שקל

דירקטוריון בנק הפועלים אישר את הארכת כהונתם של יו"ר דירקטוריון הבנק יאיר סרוסי ומנכ"ל הבנק ציון קינן ב-5 שנים נוספות, עד לסוף שנת 2017; כך הודיע הבנק הבוקר (ה'). הסכם ההעסקה החדש יחליף את ההסכם הקיים שקבע הארכת כהונה למשך 3 שנים והוא יכנס לתוקפו בתחילת 2013.

 

 

בבנק מדגישים כי לא יחול שינוי בתנאי השכר, המענק והתגמול ההוני שישולם ליו"ר ולמנכ"ל, כפי שהיו בחוזה הקודם. בנוסף, בהסכם החדש נקבעו בתנאי התגמול תנאים מחמירים יותר לעומת ההסכמים הקודמים. בין הייתר נקבעה תקרה כוללת לגובה התגמול והארכת תקופת חסימת מניות שתירכשנה בכספי המענק לרכישת מניות משנתיים לארבע שנים.

 

על פי ההסכם, שכר היו"ר, סרוסי, יעמוד על 162 אלף שקל בחודש, צמוד למדד. סך עלות השכר השנתית, שאינה כוללת את המענקים, תעמוד על קצת יותר מ -5 מיליון שקל. מנכ"ל הבנק, ציון קינן יקבל 171 אלף שקל בחודש צמוד למדד וסך עלות השכר תגיע ל-4.9 מיליון שקל בשנה, לא כולל מענקים.

 

יש לציין כי על רקע התוצאות הכספיות הטובות שהציג בנק הפועלים בשנת 2011, הסתכמה עלות שכרו של מנכ"ל הבנק, הכוללת את כל המענקים וההטבות, ב-9.04 מיליון שקל. ועלות שכרו של יו"ר הדירקטוריון, עמדה על 9.35 מיליון שקל.

 

על פי ההסכם החדש, כל אחד משני הבכירים יהיה זכאי ל- 666 אלף יחידות בכל שנה, אותן יוכלו לממש למניות הבנק כשכל יחידה שווה מניה אחת. מדובר בכ 0.05% מההון המונפק של הבנק. על פי תחשיב, הנכון לספטמבר 2012 ערכם של המניות הללו לאורך 5 השנים הבאות עומד על 8.4 מיליון שקל.

 

בנוסף יהיו זכאים למענק שנתי העשוי לנוע סביב 2-3 מיליון שקל (נכון לשנת 2011) המותנה בביצועי הבנק ומוגבל בתקרה וכן מענק לרכישת מניות הבנק בסך 2 מיליון שקל אותן יוכל לממש רק לאחר 4 שנים.

 

במסגרת תנאי ההעסקה יקבלו סרוסי וקינן רכב צמוד ונהג, מלוא ההפרשות הסוציאליות, החזרי הוצאות, פיצויי פיטורין בשיעור של 250%, 13 ימי הבראה ו- 25 ימי חופשה בכל שנה.

 

על פי התנאים, בכל מקרה בו יעזוב היו"ר או המנכ"ל את תפקידו, יהיה זכאי לתקופת הסתגלות של חצי שנה בה ישולמו לו מלוא התנאים והוא לא יידרש לבצע כל עבודה עבור הבנק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים
צילום: סיון פרג'
ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים
מומלצים