שתף קטע נבחר

ראש הממשלה בחליפת חתן: מצאתי אהבת אמת

שלוש שנים אחרי ששכל את רעייתו בתאונת דרכים, ולמרות שבית המשפט קבע כי הוא נשוי ואסור לו להתחתן שוב - ראש ממשלת זימבבווה מורגן צ'נגיראי החליט שהאהבה תנצח. הוא נשא לאשה את אליזבת מצ'קה, והדף את הטענות כי הוא ביגמיסט: "ראיתי אשה יפה, אני מזהה נשים יפות"

ראש ממשלת זימבבווה, שנשא בסוף השבוע לאשה את בחירת לבו אליזבת מצ'קה למרות פסיקת בית המשפט כי אסור לו להתחתן איתה, ניצל היום (א') נאום בבירה הרארה כדי להצהיר שמצא אהבת אמת. הוא אף סיפק המלצה למי שטרם מצאו את בחירי לבם, ורמז להם שאין כל סיבה להתייאש, כשאמר כי היה עליו לצאת עם כמה נשים עד שמצא את הכלה המיועדת.

 

בחירות בארה"ב 2012  - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

צ'נגיראי דחה את הטענות נגדו בתקשורת המקומית, כאילו אורח חייו בלתי אחראי, ואינו מאפשר לו להנהיג את המדינה כיאות. בית משפט

בזימבבווה פסק שלשום כי צ'נגיראי אינו יכול לשאת לאשה את בחירת לבו, בשל תביעתה של אהובתו לשעבר, שטענה כי היא עדיין נשואה לו לפי החוקים השבטיים של זימבבווה.

 

בית המשפט קבע כי צ'נגיראי שילם מוהר עבור אותה אשה בשנה שעברה, ולכן הוא נשוי לה, והזהיר את צ'נגיראי כי אם יישא לאשה את אהובתו החדשה, הוא עלול למצוא עצמו מועמד לדין בגין ביגמיה. צ'נגיראי בן ה-60 ומצ'קה בת ה-35 החליפו נדרים אתמול, אך לא חתמו על טופס רישום נישואין של ממש.

 

היום אמר צ'נגיראי על אירוע הנישואין שנמשך עד השעות הקטנות של הלילה, כי לא עשה כל טעות שיפוט כשנפגש עם נשים שונות מאז מות אשתו, סוזן, בתאונת דרכים ב-2009. סוזן, שהייתה בת 50 במותה, הייתה נשואה לו 31 שנה. צ'נגיראי אמר כי כעת מצא סוף סוף את השותפה הנכונה לחיים.

 

כמה מנהיגים אזוריים בכירים הוזמנו לחתונה אולם לא הופיעו, כנראה בשל פסיקת בית המשפט נגדה. התקשורת הממלכתית בזימבבווה,

הנאמנה לנשיא רוברט מוגאבה היושב עם צ'נגיראי בממשלת קואליציה שברירית, תיארה את טקס הנישואין כ"קרקס" ואת צ'נגיראי כ"חולה מין".

 

"אני אוהב את האישה הזו, מפני שבחרתי אותה בעצמי", אמר צ'נגיראי. "אוהב אותה עד יומי האחרון", אמר לתומכיו. צ'נגיראי אמר כי לאהבה "אין שום קשר לפוליטיקה", כנראה רמז לעובדה שבחירת ליבו באה דווקא ממשפחה המשתייכת למפלגתו של הנשיא מוגאבה. "ראיתי אשה יפה", אמר צ'נגיראי, "אמרתי לעצמי שהיא יפה עבור מישהו כמוני שיש לו עין המזהה נשים יפות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מורגן צ'נגיראי. העיתונות: "הוא חולה מין"
צילום: AP
הנשיא מוגאבה
צילום: AFP
מומלצים