שתף קטע נבחר

צילום: AFP

אובמה מגיב לרומני: "מוחק חלק גדול מהמדינה"

הנשיא האמריקני התראיין לתוכנית של דיוויד לטרמן והציג תדמית ממלכתית ומאופקת, במטרה להיראות כהיפוך המוחלט של רומני בתחומי הפנים והחוץ. "הנשיא עובד עבור כולם, לא רק עבור חלק", עקץ אובמה, וקרא למוסלמים להגן על האמריקנים בעולם

ממנף את "הקלטת הלוהטת " של רומני: נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ניסה להוכיח הלילה (ד') שהוא המנהיג המנוסה והאחראי, ולהציב את עצמו כניגוד המוחלט של מיט רומני. בתגובתו הראשונה לדברים שאמר רומני באירוע לגיוס כספים והודלפו, הוא קרא למנהיגי העולם המוסלמי לסייע בשמירה על ביטחון האמריקנים בעולם ובמקביל הדגיש: "כשאתה הנשיא, אתה עובד עבור כל האמריקנים".

 

 

אחרי שהמועמד הרפובליקני לנשיאות העליב את המצביעים הדמוקרטים, שלל אפשרות לשלום במזרח התיכון, הרתיח את הפלסטינים וסירב להתנצל על התבטאויותיו השנויות במחלוקת, התראיין הנשיא האמריקני לתוכניתו של דיוויד לטרמן ברשת CBS ועקץ בממלכתיות את רומני על כל סעיף וסעיף - גם בתחום מדיניות הפנים וגם בתחום מדיניות החוץ.

 

צפו בקטעים מהראיון:

 

במהלך הראיון קרא הנשיא אובמה למנהיגים המוסלמים בעולם לסייע בשמירה על ביטחונם של האמריקנים ברחבי העולם בשל המהומות שפרצו בעולם המוסלמי בעקבות הסרט האנטי-מוסלמי על הנביא מוחמד. "המסר שאנחנו חייבים למסור לעולם המוסלמי הוא שאנחנו מצפים לפעול בשיתוף פעולה כדי לשמור על שלום האמריקנים", אמר אובמה בראיון שהעניק לתוכניתו של דיוויד לטרמן ברשת CBS. "אנחנו מצפים לשיתוף פעולה מלא מצדם, משום שזו הדרך היחידה שבה העולם פועל", הוסיף אובמה.

 

"יוצר הסרט נגד מוסלמים - טיפוס אפלולי". אובמה אצל לטרמן (צילום: AP) (צילום: AP)
"יוצר הסרט נגד מוסלמים - טיפוס אפלולי". אובמה אצל לטרמן(צילום: AP)

 

לדבריו, יוצר הסרט "תמימות המוסלמים", שעורר את זעמם של מוסלמים ברחבי העולם, הוא "טיפוס אפלולי". הוא הוסיף כי השגריר האמריקני שנרצח בלוב, לכאורה על רקע המהומות, כריסטופר סטיבנס, היה אהוד על רוב מוחלט של אזרחי המדינה הערבית. לדבריו, המצב בלוב חמור ומסוכן, אבל לא נטול תקווה.

   

בעקבות דבריו של רומני לפיהם תומכיו של אובמה "רואים את עצמם כקורבנות

 התלויים בממשל", עקץ הנשיא האמריקני את המועמד הרפובליקני ואמר כי מי שרוצה לכהן כנשיא "צריך לעבוד עבור כל האמריקנים, לא רק עבור חלקם. אין הרבה אזרחים שחושבים שהם קורבנות, או שיש להם זכויות יתר". 

 

בתגובה לסירובו של רומני להתנצל על דבריו, בטענה כי לא ציפה לקבל "70-60 אחוז מהקולות", טען אובמה כי המועמד הרפובליקני "פשוט מוחק חלק גדול מאזרחי המדינה". הוא הוסיף כי לטעמו רומני צריך היה להודות בטעותו ולהתנצל, כשם שאובמה התנצל בשנת 2008 על פליטת הפה שלו לפיה רבים מהמצביעים הרפובליקנים הם כפריים לבנים הנצמדים לזכות לשאת נשק או לדת. "כשרצים לנשיאות נמצאים תחת זכוכית מגדלת כל הזמן. כולנו טועים. בשנת 2008 אני הבעתי חרטה מיד לאחר פליטת הפה שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מציב עצמו כהיפוך של רומני. אובמה
צילום: AP
"הוא צריך היה להתנצל כמוני"
צילום: AFP
מומלצים