שתף קטע נבחר

דיווח: עובדים בבית הלבן היו עם זונות בקולומביה

גורמים בשירות החשאי סיפרו שגם אנשי ממשל השתתפו בפרשת הזנות מלפני כ-5 חודשים, שבה התגלה שהמאבטחים שהגיעו לארגן את הגעת אובמה לפסגה, הביאו זונות לבית המלון

האם עובדי הבית הלבן מהצוות המקדים לקראת בואו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה לפסגת מדינות אמריקה בקולומביה , היו מעורבים בפרשת הזונות שהתפוצצה באפריל האחרון? אתר האינטרנט של רשת "פוקס" דיווח הלילה (יום ה') לפי גורם בכיר בשירות החשאי כי אנשיו ידעו בשלב מוקדם מאוד "שעובדי הבית הלבן היו מעורבים".

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

הפרשה התפוצצה עם החשיפה כי סוכני השירות החשאי מהצוות המקדים, שהכין את הסידורים הביטחוניים לקראת ביקור הנשיא האמריקני בעיירת הנופש קרטחנה, בילו בבאר מקומי - ואחר כך הביאו זונות לבתי המלון שבהם לנו. בפרשה היו מעורבים גם כמה אנשי צבא מהצוות המקדים. בסך הכול, הביאו האמריקנים 20 זונות לבתי המלון של המשלחת האמריקנית לעיירה הקולומביאנית.

 

זמן קצר לאחר ששבו הנשיא והמשלחת שלו לוושינגטון, אמר דובר הבית הלבן ג'יי קרני כי איש מצוות הבית הלבן לא היה מעורב בפרשת הזונות. אולם, לפי "פוקס" שני עובדים מהצוות המקדים של הבית הלבן, שיצא להכין את ביקור הנשיא רכשו את שירותיהן של זונות אף הם.

 

עד כה עמדו אנשי האבטחה במוקד החקירה והביקורת הציבורית, אך עתה הדבר עשוי להשתנות עם דבריהם של המקורות בשירות החשאי.

אישור לדבריהם התקבל גם מגורמים בקונגרס בוושינגטון. יחד עם זאת, ישנם אלה המצביעים על כך שבעוד אנשי השירות החשאי היו מעורבים ישירות בביטחון הנשיא האמריקני, לא ברור עד כמה אנשי הבית הלבן היו חשופים לחומרים רגישים.

 

השאלה אם אכן היו אנשי הבית הלבן מעורבים בפרשה תיענה רק בדו"ח המסקנות של ועדת המשרד להגנת המולדת שנתמנתה לחקור את הפרשה, שתגיש את מסקנותיה לקונגרס. לפי "פוקס", המסקנות היו אמורות להתפרסם בחודש יולי. לפני חמישה ימים שיגרו שני ראשי הוועדה להגנת המולדת בסנאט, ג'ו ליברמן העצמאי וסוזן קולינס הרפובליקנית, מכתב לוועדה המשרדית כדי לברר מתי יוגשו מסקנותיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה ומאבטחיו בקולומביה
צילום: רויטרס
מומלצים