שתף קטע נבחר

מעריב - צו הקפאת הליכים והפגנות עובדים

קבוצת "מעריב" הגישה הבוקר בקשה למתן צו הקפאת הליכים ומינוי נאמנים, עקב חובות בסך 408 מיליון שקל. בשעות אלו מפגינים מאות מעובדי העיתון, בתביעה להבטיח את זכויותיהם. המפגינים חסמו את צומת קפלן-בגין בתל אביב ובאזור נוצרו פקקי תנועה

קבוצת "מעריב" הגישה הבוקר בקשה למתן צו הקפאת הליכים ומינוי נאמנים, עקב חובות בסך 408 מיליון שקל. בבקשה מוצע כי עו"ד שלמה נס ועו"ד דוד פורר ישמשו כנאמנים.

 

 

לפי הפירוט בבקשה, העיתון חייב 54 מיליון שקל לבנקים שונים, 95 מיליון שקל חוב לעובדים, 67 מיליון שקל חוב למחזיקי האג"ח וכן חוב לספקים בסך 35 מיליון שקל ולחברה האם בסך 126 מיליון שקל.

 

בפתח הבקשה להקפאת הליכים נכתב כי "העיתון עומד בפני שוקת שבורה ואין באפשרותו להמשיך לפעול ללא הסדר נושים".

 

לפי הבקשה, "מעריב" לא הצליח לקבל את הסכמתם של הבנקים להקפאת ההליכים לנוכח לוח הזמנים הקצר והוא מקווה כי הסכמתם תינתן בהקדם. הדברים נאמרו גם ביחס למתן הסכמתם של 1,750 העובדים.

 

הבקשה הועברה לטיפולה של השופטת ורדה אלשיך שטרם מסרה בה החלטה.

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

בשעות האחרונות הפגינו מאות מעובדי עיתון "מעריב" ואזרחים נוספים, בתביעה לשמור על זכויות הפנסיה והפיטורים שלהם. ההפגנה באה גם על רקע העסקה שבה אמור מו"ל העיתון "מקור ראשון", שלמה בן-צבי, לרכוש את "מעריב" תמורת 45 מיליון שקל, תוך התחייבות לקלוט לפחות 300 מעובדי העיתון.

 

העובדים, שיצאו מבניין המערכת שברחוב קרליבך בתל אביב, חסמו את צומת הרחובות קפלן ובגין בדרכם לעבר משרדי אי.די.בי שבבנייני עזריאלי. באזור נוצרו פקקי תנועה כבדים. ועד העובדים הודיע כי ישבות מיום ב' ולפיכך לא יודפס העיתון של יום ג' - ערב יום כיפור.

 

בהכנת הידיעה השתתפה ענת רואה, כלכליסט


פורסם לראשונה 20/09/2012 12:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים