שתף קטע נבחר

ספר: "קדאפי השתמש באונס כנשק"

"סוראיה" נחטפה כשהייתה בת 15 ונאנסה במשך שנים בידי רודן לוב. כעת משפחתה מתביישת בה והיא נאלצת לחיות במחתרת. ספר חדש שופך אור על סיפורה ועל השימוש שעשה קדאפי באונס ככלי להכנעת מתנגדיו. "כפה גם שרים ומנהיגים לקיים יחסי מין איתו"

ספר חדש של עיתונאית צרפתייה מביא את סיפוריהן של נערות צעירות שנפלו קורבן לאונס מתמשך בידי שליט לוב מועמר קדאפי. אניק קוז'ן, כתבת של ה"לה מונד", אספה את עדויותיהן בספר "טרף: בתוך ההרמון של קדאפי". לטענתה, הרודן הלובי השתמש באונס כנשק ונהג לקיים יחסי מין גם עם שרי ממשלתו.

 

עוד על פשעי המין של קדאפי ואנשיו:

הלובית שנאנסה ע"י אנשי קדאפי: "חוששת לחיי"

רוצחת בת 19 בשירות קדאפי: ניסרין מחכה לדין

אב רצח 3 בנותיו שנאנסו על ידי אנשי קדאפי

 

"עבור קדאפי, אונס היה נשק, דרך לשלוט באחרים – בנשים, מן הסתם, כי זה היה קל, אבל גם בגברים, על ידי שליטה בנשותיהם ובבנותיהם. באופן דומה הוא כפה גם על כמה משרי ממשלתו לקיים יחסי מין איתו. הוא עשה זאת גם עם כמה מנהיגים שבטיים, דיפלומטים ואנשי צבא", אמרה קוז'ן בראיון ל"פרנס 24".

 

הספר מתאר בין היתר את סיפורה של "סוראיה", שהייתה בת 15 כשנחטפה בידי "ציידות הכישרונות" של קדאפי. היא נבחרה להגיש לו זר פרחים כשביקר בבית ספרה. קדאפי אנס אותה שוב ושוב ונהג להכותה ולהשתין עליה.

 

חייה של "סוראיה" לא השתפרו לאחר נפילת הרודן. "כרגע, המצב קשה נורא עבורה", סיפרה קוז'ן. "היא חיה במסתור, ניתקה את קשריה עם משפחתה, שמתביישת בה מאוד. כמה מאחיה היו שמחים לראות אותה מתה והיו מוכנים לרצוח אותה 'על כבוד המשפחה'. היה לה אומץ לבטוח בי, כמובן תוך שמירה על סודיות שמה".

 

"אפילו בלוב החדשה, אפשר לדבר על כל פשעי קדאפי, אבל פחות או יותר אסור לדבר על מה שעולל לנשים. אונס וכל דבר שקשור בסקס הוא טאבו בלוב. לכן הנשים הללו מעדיפות לא לדבר, הן עלולות להפסיד הכול. לכן חשוב לחקור, כדי שיום אחד האשמים ומשתפי הפעולה שלהם יבואו על עונשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קדאפי ושומרות ראשו. "דרך לשלוט באחרים"
צילום: shutterstock
מומלצים