שתף קטע נבחר

הרבי שחזר בשאלה - ואז בתשובה

תלמידיו של הרב אהרון ברגר פשוט לא האמינו למה שקרה להם: בוקר אחד, לפני כחצי שנה, הרבי שלהם גילח את הזקן והוריד את הכיפה השחורה. כיום, "האדמו"ר מקאראסטין" - שמתוודה כי הידרדר עד כדי אכילת חמץ בפסח - מנסה לחזור בתשובה

"ירדתי ממש לקרקעית", מעיד הרב אהרון לייב ברגר, שכונה על-ידי תלמידיו באוקראינה "האדמו"ר מקאראסטין". במשך 21 שנה הוא עמד בראש קהילה קטנה ולימד את חסידיו, אבל בוקר אחד עזב את הכל - והתפקר. לא עוד כיפה, לא עוד זקן.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

"היה לי מאוד קשה בחיים, הייתי ממש חסר אונים", מנסה הרב ברגר להסביר את המעשה הקיצוני. "ירדתי מהדרך לגמרי, כופר. הייתי אוכל חמץ בפסח ועושה את כל העבירות שאפילו אדם חילוני "סטנדרטי" מהרחוב לא עושה". ההלם בקהילתו של הרב באוקריאנה היה תהומי. לדברי הרב ברגר, נגרמה להם טראומה רוחנית קשה - והם מיהרו להוציא פשקווילים המודיעים בתדהמה על הרב ש"סר מהדרך".

 

במשך יותר מחצי שנה התנהג ברגר כחילוני גמור - אולם לאחרונה, הוא מצא שטעה. הרב ברגר החל את דרכו בחזרה לעולם הדתי, בהדרכתו של הרב ישראל פינטו. לקראת יום כיפור - זמן הסליחה והכפרה - הוא מספר בראיון ל-ynet: "אני מרגיש כאילו אני חוזר חזרה הביתה... רוצה להחזיר עטרה ליושנה".

 


פורסם לראשונה 24/09/2012 23:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפני (צילום: אלי סגל)
אחרי
ואחרי-אחרי (צילום: כיכר השבת)
מומלצים