שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מישל אובמה לנשיאות? "אין לי מספיק סבלנות"

הנשיא ורעייתו התראיינו לברברה וולטרס וסיפקו רגעים קלילים בעיצומו של המרוץ. אובמה סיפר כי הוא מתגעגע ללמד, אשתו הסבירה מדוע היא לא מתאימה לעמוד בראש המעצמה העולמית

קמפיין הבחירות של ברק אובמה בעיצומו וכצפוי מספק רגעים טלוויזיוניים מיוחדים. במטרה לחזר אחר הקול הנשי, התיישבו הנשיא הדמוקרטי ורעייתו מישל על ספת המרואיינים של ברברה וולטרס בתוכנית הבוקר של רשת ABC. כשנשאל מה יעשה בשארית חייו, לאחר שיסיים להיות נשיא, השיב אובמה: "ובכן, את יודעת, כול דבר בעיתו, קודם כול יש לנו בחירות לפנינו". לאחר מכן סיפר על כוונתו לשוב להוראה.

 

 

 

"אני אוהב ללמד ומתגעגע לכך", אמר. "אני לא בטוח שזה יהיה בהכרח בכיתה, אך הרעיון של להיות מסוגל להסתובב בערים שונות ולעזור בהדרכה וחניכה ופשוט לתת לאנשים צעירים את תחושה שיש הזדמנויות והאפשרויות פתוחות".

 

וולטרס הזכירה לגברת הראשונה כי אמרה בעבר שהיא לא מעוניינת לרוץ בעצמה לתפקיד נשיאת ארצות הברית. "מישל תהיה נהדרת", אמר אובמה. "אך מבחינת המזג שלה אני פשוט לא חושב...". על רקע קולות הצחוק מהקהל, אמרה מישל: "זה נכון בהחלט, דרושה המון סבלנות כדי להיות נשיא ארצות הברית ואני פשוט לא כל כך סבלנית".

 

מי מצחיק יותר? 

במהלך הראיון טען אובמה כי הוא אדם מצחיק, אך הגברת הראשונה מיהרה לומר: "אני מצחיקה יותר". בנוסף, דיבר אובמה גם על נושאים יותר רציניים, כגון מדיניות המסים בארה"ב.

 

"רומני נשאל אם הוא חושב שזה הוגן שהוא משלם אחוז מס נמוך יותר ממישהו שמרוויח 50 אלף דולר בשנה – והוא אמר 'כן, אני חושב שזה הוגן וככה גורמים לכלכלה לצמוח'. לי פשוט יש חזון שונה לגבי איך מצמיחים כלכלה. לדעתי מצמיחים אותה מהאמצע החוצה ולא מלמעלה למטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק ומישל אובמה מתראיינים
צילום: EPA
מומלצים