שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס
  הפצוע הקשה ביותר מבורגס קם על רגליו: "אנצח"
  דניאל פחימה מחלים באופן מהיר מהמצופה ובקרוב יעבור לשיקום. בבית החולים מתרגשים, אביו מתמוגג: "הוא זוכר את הפיגוע וכל הזמן אומר 'אני אנצח אותם, אני ניצחתי אותם'"

  שיפור ניכר חל במצבו של דניאל פחימה, הפצוע הקשה ביותר מהפיגוע בבורגס שבבולגריה לפני כחודשיים. לפני כיומיים הוא הצליח לעמוד לראשונה על רגליו, ולדברי אביו מקסים "דניאל זוכר את הפיגוע ונחוש בדעתו להחלים על מנת לנצח את הטרור". שניים מחבריו, אליאור פרייס ומאור הרוש, נהרגו בפיגוע לצד שלושה ישראלים נוספים.

   

  "מיום ההגעה שלו אנחנו נמצאים איתו פה בשיבא, לא זזים מהמיטה שלו", הוסיף האב מעכו. "אחרי הפעם הראשונה שהוא פקח את העיניים, לפני יומיים הוא קם על הרגליים בפעם הראשונה, זה משמח מאוד".

   

  פחימה לפני כחודש, עם אביו והוריו של חברו שנרצח (צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות") (צילום: יריב כץ,
  פחימה לפני כחודש, עם אביו והוריו של חברו שנרצח(צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות")

   

  מי שמכיר את הפציעות של דניאל, בן 25, אומר מקסים, "יודע שזה לא עניין של מה בכך, הוא למעשה הקדים את ההחלמה שלו. התהליך היה אמור להימשך לפחות עוד חודשיים עד שהוא יצליח לעמוד על הרגליים, זאת התקדמות לא רגילה". האב מסביר זאת בטיפול הרפואי, ובאישיות של הבן.

   

  "הוא אדם לוחם, יש לו לב מאוד חזק, הוא לא אדם שנכנע בקלות והוא רוצה לעשות הכל כמה שיותר מהר. הוא רוצה לקום כדי ללכת והוא רוצה להוכיח שהוא ניצח את הטרור. זה אחד הדברים שהוא חוזר עליהם כל הזמן מאז שהתעורר, כל הזמן אומר 'אני אנצח אותם, אני ניצחתי אותם'".

   

  האוטובוס שפוצצו המחבלים בבורגס (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  האוטובוס שפוצצו המחבלים בבורגס(צילום: EPA)

   

  מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית בבית החולים שיבא בתל השומר, שבה מאושפז פחימה, ד"ר יוסי חייק, אמר ש"דניאל הגיע במצב קשה, אפשר להגיד אנוש. למרות שהוא התקבל בבית החולים בבורגס ועבר שם טיפול ראשוני - כשהוא הגיע לארץ הוא היה מונשם ומורדם וסבל מפגיעות מרובות ושונות. היו לו פגיעות מרסיסים בתוך הבטן, פגיעות אורתופדיות כתוצאה מאלפי רסיסים שהוא ספג וגם כוויות בכ-60% משטח גופו. הוא גם ספג פגיעה בעין שעדיין מטופלת".

   

  לשמחתנו, הוסיף ד"ר חייק, "דניאל התהלך על רגליו בפעם הראשונה שלשום. אותנו זה מאוד מרגש. הוא ממש קם ממיטתו, נעזר בסובבים אותו אבל הצליח ללכת.

   דניאל ער זה כשבועיים, הוא מתפקד, הוא בהכרה מלאה, הוא עובר התחלה של שיקום מאוד ארוך וקשה גם בהיבט הרפואי אבל גם בהיבטים פסיכולוגיים. מכיוון שהוא היה עד לפיגוע והוא זוכר את האירוע הזה, הוא חווה טראומה קשה".

   

  בעוד כשבועיים-שלושה צפוי פחימה לצאת מהמחלקה ולעבור לשיקום. "כרגע הוא עובר הערכות נוספות לגבי הפגיעה בעין ופגיעות הרסיסים, אבל הוא בסופו של תהליך ההחלמה הפלסטית. הדבר הבא הוא לחזור ללכת בלי להסתחרר", הוסיף מנהל היחידה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פחימה (משמאל) עם חברו מאור הרוש שנרצח בבורגס
  צילום: עופר מאיר
  ד"ר יוסי חייק. "הוא הגיע במצב אנוש"
  צילום: עופר מאיר
  מומלצים