שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  איבריה של בת השכנים הצילו את בשאר בן ה-3

  למרות האבל הכבד על מות בתם ריתאל חשאן בת השנה ו-4‬ חודשים, לא היססה משפחתה והסכימה לתרום את איבריה. כליותיה הושתלו בילד מאותו הכפר, מדווח "ידיעות אחרונות"

  משפחה אחת איבדה את בתה האהובה, ומשפחה שכנה זכתה בחיים חדשים לבנה. ריתאל חשאן, רק בת שנה וארבעה חודשים מהכפר מג'ד אל-כרום שבצפון, אושפזה בבית החולים בנהריה לאחר שנחנקה מגוף זר. הרופאים נלחמו על חייה במשך שבוע, אך לבסוף נאלצו להרים ידיים, והיא מתה.

   

  המשפחה האבלה הסכימה לתרום את האיברים, והכליות של ריתאל הושתלו בילד מאותו הכפר.

   

  • תורמים חיים:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  זכו בחיים חדשים:

    

  "נתנו בלי תנאי. לא רציתי לדעת אם הוא יהודי, נוצרי או דרוזי. בשבילי כולם אותו הדבר, העיקר להציל חיים‭,"‬ אומר הסבא של הילדה, עטאללה. "לא התלבטנו לרגע. מה שחשוב לנו היה להציל חיים. אנחנו רואים בזה גם עידוד לתרומות בסקטור הערבי שתורם פחות מהיהודים‭."‬

   

  "מאוד שמחתי להציל ילד באותו הגיל. רציתי שהילד לא יסבול בניגוד לבת שלי שסבלה במשך שבוע, ושאף אמא לא תסבול כמו שסבלתי כשראיתי אותה ולא יכולתי לעשות כלום בשבילה חוץ מלהתפלל‭,"‬ אמרה האם נדאא.

   

  לדבריה, ריתאל הייתה ילדה עדינה ומתוקה שאהבה לרקוד. למרות מות בתה מודה נדאא לצוות הרפואי שטיפל בה במסירות בבית החולים בנהריה.

   

  מכיוון שריתאל הייתה קטנה מאוד, לא ניתן היה למצוא מועמדים להשתלת רוב איבריה, אך הכליות שלה הגיעו למרכז שניידר לרפואת ילדים, שם הושתלו בבשאר עטמאן בן השלוש.‬ "הוא מתגעגע לחברים שלו ורוצה לחזור לגן‭,"‬ מספרת אמו, כנען.

   

  "הילד נולד עם מום משמעותי בשתי הכליות ונזקק לדיאליזה מרגע לידתו‭,"‬ מסבירה ד"ר מרים דוידוביץ‭,'‬ מנהלת המכון הנפרולוגי במרכז שניידר. "מה שמיוחד בהשתלה הזאת הוא שהשתילו את שתי הכליות משום שהן כל כך קטנות. בדרך כלל משתילים רק כליה אחת. הכליות מתפקדות מעולה, והילד מרגיש טוב‭."‬

   

  את ההשתלה המוצלחת עשה פרופ' איתן מור, מנהל מערך ההשתלות בבילינסון ובשניידר. דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות: "אנו עדים לנתינה ללא הבדל של דת וגזע. המרכז הלאומי להשתלות מברך את המשפחות שבזמן כה קשה מוכנות לתרום איברים". ‬
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יובל חן
  רוצה לחזור לגן. בשאר עטמאן ואמו
  צילום: יובל חן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים