שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר ההגנה המצרי מבטיח: נשיג נשק מתקדם יותר
  הפילדמרשל עבד אל-פתאח א-סיסי התחייב בפני חיילים בתמרון צבאי בגבול לוב כי ישפר את האימונים בצבא וישדרג את מערכות הנשק שלו. לפי אחד הקצינים, דבריו מהווים שינוי מהותי בתקשורת בין הקצונה הבכירה לבין קציני השטח

  שר ההגנה המצרי עבד אל-פתאח א-סיסי, העומד בראש הכוחות המזוינים במדינה, הבטיח לחייליו הכשרה ואימונים טובים יותר, כמו גם נשק מתקדם מזה שיש ברשותם. כך דיווחה אמש (שבת) סוכנות הידיעות רויטרס לפי הקלטה של נאומו שהגיעה לידיה. ככל הנראה, מדובר בניסיון לספק את דרישותיהם של קציני הצבא לשינוי, שהתגברו מאוד מאז השנה שעברה.

   

   

  הצבא המצרי - הדיווחים האחרונים:

   

  על א-סיסי, שמונה בחודש שעבר בידי הנשיא מוחמד מורסי במקומו של מוחמד טנטאווי הוותיק, מופעל לחץ לרענן את הצבא, ששמר על יציבות השלטון במצרים בעשורים האחרונים. שר ההגנה המצרי אמר את הדברים בתמרון הצבאי הראשון בסדרת תרגילים לציון 39 שנה למלחמת יום כיפור.

   

  טנקים מצריים בקהיר. הקצינים רואים במהפכה הזדמנות (צילום: AP) (צילום: AP)
  טנקים מצריים בקהיר. הקצינים רואים במהפכה הזדמנות(צילום: AP)

   

  א-סיסי הבטיח לחיילים שהשינוי בדרכו, למרות העובדה שאת התמרון הנוכחי הם מבצעים בציוד מיושן, דוגמת משגרי הרקטות הסובייטיים BM-21, שבהם נעשה שימוש זה 40 שנה. "נתווה תוכנית מקיפה שתפתח הכשרה אמיתית לכל הכוחות בכל זרועות הצבא, כדי להביא למקסימום את תפקוד את הקצינים והחיילים בזמן כהונתי", הבטיח שר ההגנה.

   

  בדבריו בפני החיילים באזור הגבול המערבי של מצרים עם לוב, הודה א-סיסי (57) כי יכולת הצבא המצרי אינה משתווה ליכולות של צבאות אחרים. לדבריו, הצבא יחליף חלק מציודו הקרבי תוך שלושה עד שישה חודשים, ופועל להגדיל את טווח הרקטות מסוג "סאקר" ל-45 קילומטר.

   

  "לא נוכל להחליף הכול"

  "בהתייחס למצב הציוד הצבאי שלנו, אנחנו חשים שחלק ממנו צנוע, אבל עלינו לעבוד עם הנשק שיש בידינו. לא נוכל להחליף את כל הציוד שלנו. מה שאנחנו יכולים לעשות הוא להשיג את התקנים הגבוהים ביותר של ירי ושל יעילות.
  הדבר הזה יפצה על הציוד הצנוע שאנחנו מנסים להחליף בהדרגה", הסביר א-סיסי.

   

  מצרים זוכה מדי שנה ל-1.3 מיליארד דולר בסיוע צבאי מארצות הברית, אך גורמים בכירים בקהיר אומרים כי אין די בסכום זה כדי לשמור על הפער מישראל ומסעודיה. קצינים מצרים התלוננו כי הכסף האמריקני מיטיב בעיקר עם יצרניות הנשק מארצות הברית, כי הוא מכריח את מצרים לקנות מערכות מיושנות.

   

  ההערכה היא כי דבריו של שר ההגנה מכוונים לקציני הצבא שאמרו כי הם רואים את המהפכה שהפילה את משטר מובארק כסיכוי שלהם לזכות במשכורות גבוהות יותר ובהכשרה טובה יותר. עבור קצינים רבים, דבריו של א-סיסי מהווים שינוי מהותי בתפיסת הקשר בין קציני השטח לקצונה הבכירה. בניגוד לתרגילים קודמים, שר ההגנה יזם דיון בין הדרגים השונים, ולפי קצין אחד א-סיסי "הציג גישה חדשה" בנושא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוצה נשק מתקדם. א-סיסי
  צילום: AFP
  רוצים ציוד טוב יותר. חייל מצרי
  צילום: AP
  מומלצים