שתף קטע נבחר

גיבור ספרדי: מלצר הגן על מפגינים וחסם שוטרים

עשרות אזרחים שהצטופפו בבר מדרידאי במהלך אירועי המחאה האלימים זכו להגנה מאלברטו קסיאס בן ה-49. "אין כניסה לשוטרים גם אם זה תלוי בחיי", צעק

אלברטו קסיאס, מלצר בן 49 ממדריד, הפך בימים האחרונים לאחת הדמויות האהודות בספרד ולקסיאס הפופולרי בבירה, משימה קשה בהתחשב במעמדו של שוער ריאל מדריד, איקר קסיאס.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

המלצר, שעובד לפרנסתו בבר המקומי "פראדו", הגן בגופו על עשרות המפגינים ששהו במקום במהלך אירועי המחאה נגד מדיניותה הכלכלית של ממשלת ספרד. הוא חסם את הכניסה לבר בגופו מפני שוטרים שהתדפקו על הדלת, וצעק: "אין כניסה לשוטרים. לא תיכנסו, גם אם זה תלוי בחיי". בכך, מנע קסיאס, ככל הנראה, פגיעה נוספת באזרחים, באירועים שהביאו כבר לפציעתם של כ-70 מפגינים ולמעצרם של כ-40.

 

 

לאחר התקרית, תועדו המפגינים כשהם ניגשים לברך את קסיאס ולהצטלם עמו. הוא השיב להם כי הקרדיט מגיע דווקא להם. "עשיתי מה שהיה צריך לעשות, זה הכול", הבהיר.

 

הסרטון התפשט במהרה והפך את קסיאס לסמל עממי במדינה שסובלת לאחרונה ממשבר כלכלי קשה. בימים האחרונים, התראיין המלצר לכלי תקשורת רבים והפך לנושא פופולרי גם ברשת החברתית טוויטר (@PorterodelPrado).

 

באופן פרדוקסלי, הודה קסיאס כי הוא דווקא תומך במדיניות הממשלה המכהנת. "תנו לי להבהיר את עצמי: אני תומך בהם ומצביע להם, אבל באירוע הזה, הם הגזימו. נעשה שימוש מוגזם בכוח משטרתי. אני בעד ציות לחוק, אבל מעל החוק, ישנה אנושיות", אמר לעיתון הספרדי "אל פאיס".

 

עשרות אלפי מפגינים יצאו גם בסוף השבוע לרחובות ספרד ופורטגל, במחאה על צעדי הצנע המתוכננים במדינה. במדריד צעדו המפגינים לפרלמנט בפעם השלישית השבוע, והביעו את זעמם על צעדי הממשלה המתוכננים, הכוללים, בין השאר, העלאות מסים וקיצוצים בהוצאות. המפגינים צעקו "פטרו אותם, פטרו אותם", בהתייחסם לממשלתו השמרנית של מריאנו ראחוי. 

 

בסוף השבוע הציגה ממשלת ספרד את תקציב 2013, הכולל קיצוץ בהוצאות של 40 מיליארד אירו, הקפאת המשכורות במגזר הציבורי, קיצוץ ההטבות למובטלים ואף הקטנת תקציב משפחת המלוכה ב-4%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים