שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  זה סוף החדשות: יצחק איתן נפרד

  הקריין יצחק איתן נפרד מהמיקרופון לאחר חמישה עשורים ויצא לגימלאות. "קשה לי לומר מה אני מרגיש. מעין ריחוף שדומה לשכרות ולא מיין", הוא מספר ל-ynet בראיון פרידה

  לאחר חמישה עשורים של שידורים, נפרד בסוף השבוע הקריין הוותיק יצחק איתן מהמיקרופון ויצא לגמלאות. איתן, המשדר בקול ישראל מתחילת שנות השישים, אמר בסוף המהדורה האחרונה שלו: "אני נפרד לשלום מכולכם, ממני יצחק איתן שבת שלום, שנה טובה, חג סוכות שמח והעיקר רק חדשות טובות. לו יהי. זה סוף החדשות".

   

  ביום שישי האחרון בשעה 10:00 הגיש איתן את המהדורה האחרונה בסיומה פנה למאזינים ואמר: "מאזינות ומאזינים יקרים, לפני סיום הרשו שלי, הרשו לי להיפרד מכם בדברים קצרים. לאחר חמישה עשורים של שידורים בקולי, הגיע יומי לפרוש לגמלאות וכך אני עושה. כאן אני נפרד לשלום מכולכם".

   

  האזינו למהדורה האחרונה של יצחק איתן

   

  "אחרי כמעט 52 שנה במקצוע הזה, ואחרי תקופה ארוכה מאוד ברשות השידור קשה לומר מה בדיוק אני מרגיש", סיפר איתן בשיחה עם ynet, "אני חושב שאפשר לומר שזה מעין ריחוף שדומה לשכרות, ולא מיין".

   

  לפני כשנתיים כיכב איתן במדור "און דה רקורד" לאחר שלא הצליח לסיים את השידור, מכיון שהשתנק מול המיקרופון. לאחר כמה נסיונות, ויתר איתן על תחזית מזג האוויר וסיים את המהדורה. הקטע אמנם זכור לו איך יש ידיעות חשובות יותר שאינן יוצאות מראשו.

   

  איזה ידיעות ששידרת לא תשכח?

   

  "זכיתי לספר על אירועים דרמטיים כקריין חדשות. יש כמה שמאוד זכורים לי. למשל שניקסון עלה לשלטון, או כשבישרתי שהפסקת האש של מלחמת ההתשה תיכנס לתוקפה בעוד כמה שעות. דבר נוסף הוא מלחמת יום כיפור, שהודעתי על סיומה וציינתי את מספר החיילים שנהרגו בכל החזיתות. כבן אנוש, הייתי צריך להפנים את כל הצער והכאב שלי ולהקריא את הנתונים האלה באופן חדשותי. אחרי שסיימתי הלכתי לצד והזלתי דמעה. קריאת החדשות זו אומנות בפני עצמה. לכל מהדורה יש הקצב והנימה שלה. מגיש חדשות צריך כישרון להעביר את התחושה של מה שקורה אבל במקביל אתה צריך להתנתק לגמרי מהרגשות שלך וממה שאתה מקריא. אתה צריך להיות אינפורמטיבי ולהוסיף את הנימה הנכונה, כמו עצב למשל".

  איתן (67) אחד הקולות המזוהים ביותר ברדיו, החל את דרכו הרדיופונית כעוזר הפקה לעורך תוכניות פופלאריות ברדיו, בהיותו בן 15.5 בלבד. לאחר שירותו הצבאי עבר קורס קריינים ומאז שידר בקול ישראל. מלבד הגשת החדשות הגיש איתן יומני שבוע, השתתף בתוכניות בידור, הגיש תוכניות תיעודיות ועסק בהדרכות בקורסים לקריינים וכתבים וכן בהדרכה אישית לשיפור הדיקציה, הקריאה וההגשה.

   

  מה התוכניות שלך לאחר הפרישה?

   

  "כל מי שאני פוגש אומר לי שעכשיו אני מתחיל חיים חדשים, ארגיש צעיר יותר. יש לי הרבה עיסוקים אז ככה שאני לא דואג מהזמן הפנוי שיתוסף לי. אני כותב שירים, מצייר ולאחרונה גם התחלתי להתעניין מאוד בגרפולוגיה. אני מנסה להתנתק מהסדר יום של השנים האחרונות".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים