שתף קטע נבחר

ארדואן לרוסיה ואיראן: הפסיקו לתמוך באסד

בכינוס של מפלגת השלטון בטורקיה אמר ארדואן כי ההיסטוריה לא תסלח למי שתמך "במשטר האכזרי הזה". במקביל, גם בכיר טורקי הכחיש שסוריה הוציאה להורג את שני הטייסים שמטוסם הופל

ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, קרא בצהריים (יום א') לרוסיה, סין ואיראן להפסיק לתמוך בנשיא הסורי, בשאר אסד. הוא הזהיר כי "ההיסטוריה לא תסלח לכם" על הגישה הזו.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

"בבקשה תחשבו מחדש על הגישה שלכם", אמר ארדואן בנאום בכנס של מפלגת השלטון בטורקיה. "ההיסטוריה לא תסלח לאלו שתמכו במשטר האכזרי הזה". טורקיה תומכת במובהק במורדים הסורים ובאנקרה דורשים מהנשיא הסורי לעזוב את השלטון בדמשק. ראש ממשלת טורקיה אמר כי ארצו מארחת 91 אלף פליטים שברחו מסוריה.

 

הטבח בסוריה - עדכונים אחרונים

ארה"ב: הנשק הכימי של אסד עדיין בידיים בטוחות

אסד שלח SMS למורדים: "המשחק נגמר "

"שיא חדש" בקטל בסוריה: 305 הרוגים ביום חמישי

 

בחודש שעבר אמר כי שלטונו של נשיא סוריה "מתקרב לסופו הבלתי נמנע". בוועידה שנערכה אז באוקראינה אמר ארדואן: "המצב בסוריה - תגובה למה שהצטבר במשך שנים אצל האזרחים, כמו בלוב ובמצרים". הוא הוסיף: "המטרה הסופית היא לוודא שסוריה תהפוך לדמוקרטית".

 

בכנס השתתף גם נשיא מצרים, מוחמד מורסי, שאמר כי "המעברים בינינו ובין עזה פתוחים ללימודים, מזון ותרופות. הגבולות בין עזה למצרים פתוחים זאת על מנת למלא את חובתנו כלפיי אחינו הפלסטינים. אנחנו נושאים את עינינו למדינה הפלסטינית שבירתה ירושלים. אנו קוראים לעולם לתמוך בפלסטינים כדי שיהיו בני חורין כמו שאר בני אדם". בכנס משתתף גם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל.

 

גנרל טורקי: סוריה לא הוציאה להורג את הטייסים

במקביל, גם בטורקיה הכחישו את הפרסום של רשת אל-ערביה על כך שהטייסים הטורקים שמטוסם הופל הוצאו להורג בידי משטר אסד בהנחיית רוסיה. גנרל לשעבר

 בצבא הטורקי אמר כי לסוריה אין טכנולוגיה מספיקה כדי לשים את גופת הטייסים ליד שברי המטוס, שכבר צללו בים. הגנרל אמר כי מדובר בנסיון לסכסך בין טורקיה לרוסיה.

 

כבר אתמול אמרו מקורות מערביים לפרשננו לענייני ביטחון, רון בן ישי, כי הטייסים נהרגו בעת הפלת המטוס. מטוס הפאנטום הופל באש תותחי נ"מ במרחק של פחות מקילומטר מהחוף הסורי. לפי אותם מקורות, הטייס והנווט, שהיו במשימת ביון, סברו שאם יטוסו בגובה נמוך יחמקו מהמכ"ם, אבל היו טרף קל לתותחי הנ"מ. הם טסו בגובה של כ-100 מטרים מעל פני המים ולאחר הפגיעה לא הצליחו למלט את עצמם. לאחר שרשרת חילופי האשמות בין טורקיה לסוריה, אותרו גופותיהם במקום ההתרסקות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ארדואן, היום בכנס מפלגתו
צילום: רויטרס
מומלצים