שתף קטע נבחר

הפרקליטות: רוצח אשתו השנייה כשיר לעמוד לדין

בכתב האישום נגד מרדכי חי שרצח בטווח של 21 שנים את שתי נשותיו, נטען כי חוות דעת פסיכיאטרית קבעה שהוא אינו מצוי במצב פסיכוטי ומודע למעשיו. "המעשים בוצעו באלימות קשה ובאכזריות". במקרה הקודם הוא לא נמצא כשיר לעמוד לדין

מרדכי חי (65), תושב הרצליה שרצח לפני כשלושה שבועות את אשתו השנייה, כשיר לעמוד לדין - כך עולה מכתב האישום שהוגש נגדו היום (א') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. הרצח המזעזע אירע כ-21 שנה לאחר שחי רצח את אשתו הראשונה, אולם אז הורה בית המשפט על אשפוזו בבית חולים פסיכיאטרי בשל אי כשירות לעמוד לדין.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

חי ואלסי לגונדאי (38) מהפיליפינים חיו יחד במשך מספר שנים לאחר שנישאו בנישואים אזרחיים. בכתב האישום נגד חי צוין כי בין בני הזוג היו חיכוכים על רקע חשדו של חי שלפיו אשתו מתרועעת עם זרים, עוסקת בזנות וצורכת סמים. כמה ימים לפני הרצח חי עזב את הדירה, אולם לאחר ימים בודדים הוא חזר וכשישנה לצדו החליט לדקור אותה בסכין.

 

לפי כתב האישום, חי ניגש למטבח, נטל סכין מטבח וחזר לחדר השינה ואז דקר את אשתו עשרות פעמים בגב, בבית החזה, בבטן, בצוואר ובפנים. לגונדאי ניסתה להיאבק מולו ואף התחננה על נפשה, אך לפי כתב האישום חי "לא חדל מלדקור אותה עד שנפחה את נשמתה". עוד עולה מכתב האישום כי בזמן הרצח התעוררה בתם של השניים לאחר ששמעה את אמה זועקת, צפתה בנעשה והפצירה באביה לחדול ממעשיו.

 

 

"בתם של השניים הפצירה באב לחדול ממעשיו" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"בתם של השניים הפצירה באב לחדול ממעשיו"(צילום: עידו ארז)

 

הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו של חי עד תום ההליכים. בפרקליטות מציינים כי חי נשלח להסתכלות פסיכיאטרית ומחוות הדעת של בית החולים אברבנאל עולה כי הנאשם אינו מצוי במצב פסיכוטי, מודע למצבו, מודה במעשה ומוכן לשאת בעונש.

 

עוד נכתב בבקשת המעצר כי בשנת 91' הוגש נגד חי כתב אישום בגין רצח אשתו הראשונה, אולם אז הורה כאמור בית המשפט המחוזי על אשפוזו בבית חולים פסיכיאטרי בשל אי כשירות לעמוד לדין. עוד צוין כי הרצח הראשון אירע כחודש וחצי לאחר שחרורו של הנאשם מאשפוז פסיכיאטרי קודם.

 

בפרקליטות אומרים כי "מעשיו של הנאשם נעשו בקור רוח, באלימות קשה ובאכזריות, תוך שימו בנשק קר כלפי אשתו המנוחה ולעיני בתו הקטינה. יש להוסיף לכך את הדמיון המצמרר של גרימת מותה של אשתו הראשונה במנוחה של הנאשם ואת עברו הפלילי הנוסף, וכל המוסיף גורע". בפרקליטות ציינו כי בשנת 2003 נגזרו על חי 10 חודשי מאסר לאחר שהואשם בעבירות של איומים והטרדה נגד בת זוגו דאז.

 

סנגורו של חי, עו"ד ניר אלפסה מהסנגוריה הציבורית, אמר כי "הנאשם אכן קשר עצמו עובדתית לרצח והודה בו ואולם, לנוכח ההיסטוריה הנפשית המוכחת שלו, פרטים בגרסתו, וטיב המעשה הוא יישלח בשלב הראשון להסתכלות מעמיקה לשם קבלת חוות דעת מקיפה על אודות מצבו הנפשי במועד העבירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מוכן לשאת בעונש". חי
צילום: בני דויטש
"הוא יישלח להסתכלות מעמיקה". עו"ד אלפסה
צילום: אבי מועלם
עשרות דקירות. לגונדאי
מומלצים