שתף קטע נבחר

הרב אבינר: תרומת זרע לרווקה - אקט לא מוסרי

הפתרון ההלכתי קיים, אך הרב שלמה אבינר יוצא נגד "חוסר המוסריות" שבתרומת זרע, וממליץ לרווקות מבוגרות לבצע הליך של הקפאת ביציות. "למה מראש לייצר ילד למשפחה חד-הורית? הוא יהיה מסכן, זה לפעמים גרוע מאב שמת"

"מה צריכה לעשות בחורה מבוגרת שלא התחתנה, והשעון הביולוגי מתקתק? האם לקבל תרומת זרע?" את השאלה הזו מעלה הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת "עטרת ירושלים", בשיעורו הקבוע על זוגיות - ופוסל את האפשרות מכל וכל, אך לא בשל קשיים הלכתיים אשר "ניתנים לפתרון", כדבריו - אלא בטיעון שזה "לא מוסרי".

 

 

עוד ב"אורות":

 

"יש בעיה לא פתירה: זה לא מוסרי כלפי הילד", מחדד הרב אבינר. "ילד צריך אבא ואמא. כך ברא הקדוש ברוך-הוא את עולמו. אנחנו יודעים שיש אלמנות, ויש גם גירושין - אבל זו באמת טרגדיה. לא מארגנים את זה לכתחילה. יש גם חד-הוריות שילדו מחוץ לנישואין, אך גם זה מצב נתון. אבל ילד צריך אבא ואמא אוהבים".

 

"הילד מתעורר ובוכה: אבא אבא"

ומה לגבי מצוקתה של הרווקה המבוגרת? "אנחנו מבינים שהבחורה רוצה להתחתן, וצמאה להעניק אהבה ליצור קטן וחמוד - אבל למה מראש לייצר ילד למשפחה חד-הורית? הוא יהיה מסכן, זה לפעמים גרוע מאב שמת, כי לילד יש לפחות דמות אב. כך גם בגירושין - הוא (האבא) פה, הוא שם. והוא - אין לו כלום". הרב אבינר מוסיף כי ילדים שנולדו מתרומת זרע מתעוררים לפעמים בלילה, "ובוכים אבא, אבא".

 

הרב ממליץ לרווקות מבוגרות לבצע הליך של הקפאת ביציות. "זה אמנם עולה 25 אלף שקלים, וזה הרבה כסף, אך ילד שוה גם מיליון שקלים, ונקווה שהיא תתחתן". צפו בדברים המלאים, כפי שנאמרו ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שלמה אבינר
צילום: דודי ועקנין
צילום: ויז'ואל/פוטוס
המלצת הרב: הקפאת ביציות עד לחתונה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים