שתף קטע נבחר

התקפות שניות: רבנים נגד סמארטפונים

הטלפונים החכמים יצרו מהפכה באופן צריכת המידע - והרבנים החרדים יצאו במלחמת חורמה. בבית כנסת פרדס כץ נערך "טקס ריסוק אייפונים", ובחור צעיר התבקש לשבור את המכשיר בהקפות השניות. צפו

מלחמתם של הרבנים החרדים בטלפונים החכמים נמשכת במלוא העוז, ושמחת תורה - כך מתברר - הייתה הזדמנות מצוינת להוכיח את זה. שני בעלי סמארטפונים למדו זאת על בשרם.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

במהלך הקפות שניות שנערכו אמש (יום ב') הורה ראש ישיבת פורת יוסף, הרב משה צדקה, לשבור את הטלפון של אחד הבחורים ששהה במקום. באתר אנ"ש פורסם כי מיד לאחר מכן הורה הרב צדקה לכל מי שזקוק לישועה - לגשת ולקבל ברכה מהבחור, כסימן לכך שמדרגתו הרוחנית גבוהה יותר באותה העת.  

 

 

לפני שבירת הטלפון אמר הרב צדקה כי מדובר במצווה של קידוש השם, וביצועה הוא קיום הפסוק שעוסק בעבודה זרה, וקובע: "מִזְבְּחֹתֵיהֶם תִּתֹּצוּ וּמַצֵּבֹתָם תְּשַׁבֵּרוּ". לאחר שבעל הטלפון שבר את המכשיר לשניים בידיו, קרא הרב לקהל לומר יחד איתו "כן יאבדו כל אויבך השם".

 

"מי שברך" למרסקי אייפונים

על רקע פרשות שבירת האייפונים והסמארטפונים ככלל, חדשות לבקרים - בולט אירוע פומבי שנערך לפני מספר שבועות, וזכה לכינוי "מעמד שבירת האייפונים". האתר לדעת.נט דיווח כי רבים הגיעו לבית הכנסת "מעיין שלום" בשכונת פרדס כץ שבבני ברק, כדי לחזות במה שכונה "הטקס המרתק", ואף עזרת הנשים הייתה פתוחה.

 

על המעמד היה אחראי הרב ליאור גלזר, המכונה גם "מגיד המישרים", שתיבל את דברי התוכחה שלו בדפיקות רועמות

בעזרת פטיש עץ, ולא חסך במילים חריפות ממחזיקי מכשיר ה"אייפון" למיניהם. למשל, "אדם דתי שמחזיק את המכשיר הטמא הזה הוא שקץ, נבל מתועב".

 

לפני שריסק את הסמארטפון, עד שלא נותר ממנו מאומה, מלבד כמה חלקי פלסטיק ובטריה - פתח הרב ב"מי שברך" מקורי: "מי שבירך אבותינו אברהם יצחק ויעקב, הוא יברך את כל הקהל הקדוש הזה , בזכות מחיית זכר עמלק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היה טלפון?
צילום: AP
אייפון - "עבודה זרה"?
צילום: AP
מומלצים