שתף קטע נבחר

שלי יחימוביץ': רוצה בחירות ב-29 בינואר

נתניהו יודיע הקדמת הבחירות, ובמערכת הפוליטית כבר יוצאים לקרב על קול הבוחר. יו"ר העבודה: "הציבור יכריע בין הגישה שלי לשל נתניהו, בין כלכלת ג'ונגל אלימה לכלכלה הוגנת". בקדימה מתנבאים: "זה האות לסוף שלטון נתניהו"

ההודעה הרשמית טרם ניתנה, אבל במערכת הפוליטית - הקמפיינים כבר יצאו לדרך. לקראת הודעתו הצפויה של ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב (יום ג') על הקדמת הבחירות, מיהרו במפלגות השונות לצאת למלחמת התעמולה.

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', כבר הציעה את 29 בינואר כמועד לקיום הבחירות לכנסת. יחימוביץ' אמרה כי זהו התאריך המוקדם ביותר שיאפשר גם היערכות תקינה של המפלגות. "בפועל, המדינה במערכת בחירות כבר חצי שנה וזהו מצב לא בריא ולא יציב שיש להביאו לידי סיום במהרה", אמר יחימוביץ'.

 

שלי יחימוביץ' עם יאיר לפיד. "לזכור למה הולכים לבחירות" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שלי יחימוביץ' עם יאיר לפיד. "לזכור למה הולכים לבחירות"(צילום: מוטי קמחי)

 

יושבת ראש העבודה אמרה כי "על הציבור לזכור כי נתניהו הולך לבחירות כדי להעביר מיד אחריהן תקציב אכזרי וקשה שיגרום לפגיעה בחייו של כמעט כל אזרח במדינה, למעט בעשירים ביותר. הציבור יכריע בין שתי גישות - זו של נתניהו וזו שלי. בחירות אלו יכריעו בין כלכלת ג'ונגל אלימה לבין כלכלה הוגנת וחברה צודקת. מפלגת העבודה ערוכה לבחירות אידיאולוגית וארגונית וכבר קיימה סבב שיחות סביב המועד עם סיעות הבית".

 

בקדימה יש מי שממהרים לחזות את סופו של עידן נתניהו, על רקע הקדמת הבחירות הצפויה. חבר הכנסת יואל חסון אמר כי הודעתו הצפויה של נתניהו על הקדמת הבחירות היא "האות לסוף שלטונו של נתניהו". "להערכתי ראש הממשלה יהיה מופתע לרעה מתוצאות הבחירות", הוסיף, "המרוץ התחיל והכל פתוח - העם חפץ בשינוי, מדינת ישראל חייבת שינוי ובכוונתי לעשות הכול כדי להוביל לשינוי הזה. הציבור הבין שביבי זה אותו הביבי, ואת הביבי הזה צריך להחליף".

 

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה מהליכוד, אמר כי לכלכלת ישראל אין זמן לבחירות ארוכות ויקרות. "חייבים לקבוע מועדים מיידיים כדי למנוע מרמת האי-ודאות במשק לזנק לרמות מזיקות ולייצב את ישראל על מסלול צמיחה המונח על תקציב חדש ואחראי".

 

יו"ר מרצ זהבה גלאון. "קשר הדוק בין סיום הכיבוש לצדק כלכלי" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר מרצ זהבה גלאון. "קשר הדוק בין סיום הכיבוש לצדק כלכלי"(צילום: מוטי קמחי)

 

ח"כ יריב לוין מהליכוד, יו"ר ועדת הכנסת, אמר כי "ההכרזה על הבחירות היא סופה של השותפות המאולצת עם אהוד ברק. ישראל זקוקה לממשלה נטולת ברק ויחימוביץ׳, ואני מאמין שהציבור יעניק לנו את המנדט להרכבת ממשלה שכזו".

 

יושבת ראש מרצ, זהבה גלאון, אמרה: "אנו מקווים שנתניהו החליט סוף-סוף לגאול את אזרחי ישראל ממרותו אחרי ארבע שנים גרועות לישראל. ראש הממשלה מקדים את הבחירות כדי להימלט מלהגיש לציבור את החשבון על השעבוד המופקר של כל משאבי המדינה למתנחלים, לחרדים ולבעלי ההון באריזה של תקציב גזירות. מרצ בהנהגתי מוכנה לבחירות כמפלגת

השמאל של ישראל, כדי להחליף את הימין ולא כדי לחבור אליה בניגוד לגורמי אופוזיציה מסוימים".

 

עוד אמרה גלאון: "מחאת אזרחי ישראל בקיץ 2012 צריכה לבוא לידי ביטוי בקלפי. הבחירות האלה הן הזדמנות נדירה שאזרחי ישראל יצביעו עבור המפלגה היחידה שמבינה את הקשר ההדוק שבין הסדר מדיני וסיום הכיבוש וצדק כלכלי-

חברתי. על המרכז של המפה הפוליטית מתקוטטות שלוש מפלגות, רק מרצ נמצאת איתנה בשמאל".

 

מוקדם יותר השנה כבר עמדה הכנסת בפני פיזור, אולם אחרי שהחוק לפיזור הכנסת אישור בקריאה ראשונה במליאה הוכרזה באישון לילה ממשלת האחדות של נתניהו עם קדימה בראשות שאול מופז, ממשלה שהתפרקה פחות מחודשיים אחר-כך. החוק לפיזור הכנסת אף אושר לקריאה שנייה ושלישית בוועדת הכנסת, ובאחרונה פנה יו"ר הוועדה, ח"כ יריב לוין מהליכוד, ליועץ המשפטי של הכנסת כדי לבדוק אם בעקבות שינוי התאריך צריך לחוקק את החוק מחדש. גורמים משפטיים סבורים כי אכן יש לחוקק אותו מחדש, ובליכוד הבהירו כי ניתן להעבירו ביום אחד. היועץ המשפטי לכנסת ימסור מחר את חוות דעתו בעניין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. "נתניהו רוצה בחירות בשביל תקציב אכזרי"
צילום: גיל יוחנן
רה"מ נתניהו. ח"כ חסון חוזה את סוף שלטונו
צילום: אמיל סלמן, הארץ
מומלצים