שתף קטע נבחר

קזינו הרשת גלגל מיליארדים: 'פרשה חובקת עולם'

הוארך מעצר 15 מהחשודים ובהם שניים מהאחים שעמדו על פי החשד בראש רשת הלבנת ההון הענקית. "חומר הראיות עצום", אמרה השופטת על פרשת "חגיגה ברשת". עו"ד ששי גז, פרקליטם של האחים: "מדובר בהימורים, זה כל הסיפור"

ה"חגיגה ברשת" הפכה למעצר המוני: במהלך הלילה (יום ה') האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרם של 15 חשודים בפרשת הלבנת המיליארדים שנחשפה אתמול באזור המרכז. חשוד נוסף התמוטט במהלך הדיון והובהל לבית החולים. החקירה, שמתנהלת בימ"ר תל אביב, גילתה כי בראש הרשת עמדו שלושה אחים מהרצליה, שפעלו בחסות ארגון פשע מהמרכז ועל פי החשד גלגלו מיליארדי שקלים שמקורם בהימורים. עד כה עוכבו לחקירה 55 חשודים, חלקם כבר שוחררו.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

אובמה: הייתי מנומס מדי בעימות נגד רומני

"איראן וכלכלה לפני שלום". הפלסטינים פסימיים

 

בתום הדיון בפרשה, שאותה כינתה המשטרה "חגיגה ברשת", הוארך עד יום שני מעצרם של 15 מהחשודים, ובהם גם שניים מהאחים החשודים בניהול אתר ההימורים הבלתי-חוקי. "זו פרשייה חובקת עולם, רחבת היקף ורבת מעורבים", אמר נציג המשטרה מימ"ר תל אביב. "יש פעולות רבות שאנחנו מבצעים כשהחשודים נשארים מאחורי סורג ובריח".

 

השופטת תרצה שחם קינן אמרה במהלך הדיון כי חומר הראיות "עצום". בהחלטתה כתבה: "בפני בקשת מעצר של חשודים אשר חלקם שימשו כסוכנים שתפקידם לגבות את הכספים, ואילו חשוד אחד עוסק בהמרת כספים וחשוד כי סייע להלבנת הון. לאחר שעיינתי בחומר הראיות אני סבורה שקיים חשד סביר ברמה הנדרשת לשלב הזה של ההליך".

 

במהלך החקירה נתפסו כ-8 מיליון שקלים במזומן, נתפסו כ-30 מכוניות כולל רכבי יוקרה כ-BMW ופורשה, הוקפאו נכסי נדל"ן רבים ונתפסו מאות המחאות.

 

על פי החשד, שלושת האחים ניהלו 3,000 מנויים שהימרו דרך קבע באתר "דונבט", ששרתיו הוסתרו בחו"ל. נהגי מוניות שעבדו בשירות רשת הלבנת ההון הענקית נסעו ללקוחות ואספו את הכסף מדי שבוע. אלה העבירו אותו לסוכני השטח האזוריים, שפעלו תחת מנהלים אזוריים. הכסף היה מולבן בחנויות להמרת כספים (Change), ועל פי החשד גלגל העסק הבלתי-חוקי לא פחות מ-6 מיליארד שקל. המשטרה חושדת גם כי המנהלים גרפו לכיסם לפחות עשרות מיליוני שקלים.

  

 (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
(צילום: אמיר לוי)

הפשיטה המשטרתית (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
הפשיטה המשטרתית(צילום: אמיר לוי)

8 מיליון שקל נתפסו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
8 מיליון שקל נתפסו(צילום: מוטי קמחי)

 

עו"ד ששי גז, המייצג את האחים החשודים בניהול רשת הלבנת ההון, טען: "מדובר בהימורים, זה כל הסיפור. לפי התקשורת נראה כי המשטרה פיצחה את כל הפשעים בישראל". הוא הביט על רשימת העצורים הארוכה והטיח בחוקר: "תסביר לי מה זה פסטיבל הזמר הזה". עו"ד גז טען כי החשדות אינם מחייבים את מעצר החשודים והגיב לבקשת המשטרה: "יומיים-שלושה של הארכת מעצר היו צריכים להספיק. הם לא היו צריכים לבקש 15 ימים".

 

בהחלטתה של השופטת היא הודתה כי "כפי שנטען על-ידי הסנגורים, קיימת הבחנה מסוימת בין החשודים בכל הנוגע למידת המעורבות או לעוצמתו של החשד הסביר, אולם אינני סבורה כי יש בהבחנה זו כדי להצדיק קבלת החלטה שונה בקשר למי מהחשודים, בשלב זה".

 

עוד כתבה: "כאשר מדובר בפעילות פלילית רבת משתתפים, כשכל אחד תורם את חלקו לקשר הפלילי, יש לראות בכולם מקשה אחת, ודאי שבשלב כה ראשוני ולצורך קידום החקירה. עם זאת, בהחלט ייתכן כי בשלבים מתקדמים יותר עשויה להיות משמעות להבחנה האמורה, ויהיה בה כדי להשליך על שאלת מעצרם של חלק מהחשודים".

 

"אני בסך הכול נהג מונית", אמר אחד החשודים בדיון. אחד מעורכי הדין של חשוד אחר, בן 32, ביקש צו איסור פרסום על שמו. "מרשי הוא אדם צעיר, פרסום שמו יפגע בו. כל עתידו לפניו", טען. עו"ד אדי אבינועם, שייצג את החשוד שהובהל לבית החולים, אמר: "מרשי שוחרר אחרי התקף אפילפטי באולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פשיטת הבלשים
צילום: אמיר לוי
מומלצים