שתף קטע נבחר

ישראל לפינלנד: נעצור את הספינה ששטה לעזה

משרד החוץ בהלסינקי הודיע כי ישראל יצרה איתו קשר והזהירה כי תפעל לעצירת "אסטל" שנושאת כ-20 פעילים פרו-פלסטינים ומתקדמת לכיוון הרצועה. "האצנו בישראל לפעול באיפוק"

פינלנד הודיעה בצהריים (שבת) כי ישראל יצרה איתה קשר והזהירה שתפעל כדי לעצור את הספינה "אסטל" הנושאת דגל פיני ונמצאת בדרכה לרצועת עזה כשעליה פעילים פרו-פלסטיניים במטרה לשבור את המצור.

 

ממשרד החוץ בהלסינקי נמסר כי המסר הישראלי התקבל מוקדם יותר השבוע.

דובר המשרד, ריסטו פיפונן, אמר: "הבהרנו להם שמדובר בכלי שיט אזרחי והאצנו בהם לפעול באיפוק בכל פעולה שבכוונתם לנקוט". 

 

מדובר בספינה שיצאה מנאפולי, איטליה, ב-7 באוקטובר כשעליה 20 בני אדם וכן מלט, כדורי סל וכלי נגינה עבור הפלסטינים ברצועה. "אסטל" אמורה להגיע לאזור בסביבות 20 באוקטובר.

 

מאחורי המשט עומדים פעילים משבדיה, אולם בין הפעילים נמצא גם הישראלי דרור פיילר, שהשתתף במשט המרמרה ב-2010. "תקוותי היא שנצליח להגיע לעזה עם מה שאנחנו מביאים לאנשים ושהעולם יראה שהמצור הזה לא הוגן ולא מועיל", אמרה אחת מדוברות המסע.

 

מקור במשרד החוץ אמר בתחילת החודש כי על הספינה נמצא קומץ פעילים שמוכרים מפעילותם האנטי-ישראלית, וחלקם השתתפו במשטים קודמים. "כיום הם מעטים ומבודדים יותר מאי פעם, ולא הצליחו לגרור איש להרפתקה הזו פרט לקומץ הידוע והקבוע. משרדי חוץ שונים פרסמו אזהרות מסע שבהן הם מייעצים לאזרחיהם לא להשתתף במשטים לעזה, כך שהתמיכה בפעולות האלה היא אפסית", אמר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הספינה אסטל. כדורי סל וכלי נגינה
צילום: Ship to Gaza Sweden
מומלצים