שתף קטע נבחר

המראיינת ממצרים מגיבה לשליט: שמחה שנפגשנו

שאהירה אמין, שראיינה את גלעד שליט רגעים ספורים לפני שהועבר לישראל, הגיבה בצער להתייחסותו לאירוע בראיון לערוץ 10. "עדיין שמחה על כך שפגשתי אותו. אני מצפה ליום שדיאלוג פשוט לא יביא לתגובה זועמת מצד אלה שמתנגדים לשלום"

שאהירה אמין, העיתונאית המצרייה שספגה ביקורת רבה בישראל בעקבות הראיון שערכה עם גלעד שליט לפני שהועבר ממצרים לישראל, אינה מתחרטת על מעשיה. "הפגישה הקצרה הזאת אולי פתחה את עיני האנשים לעובדה שכולם משלמים מחיר בסכסוך הזה", הכריזה היום (שבת) בעמוד הפייסבוק שלה, ימים ספורים לאחר פרסום קטע מראיון שהעניק שליט לערוץ 10, שבו התייחס לשיחה עמה.

 

בחירות בארה"ב 2012 - דיווחים נוספים ב-CNN ו-ynet

 

מתוך עמוד הפייסבוק של אמין ()
מתוך עמוד הפייסבוק של אמין
 

אמין הביעה צער "על כך שהראיון שגלעד שליט נתן לטלוויזה הישראלית במלאת שנה לשחרורו העלה זכרונות מהראיון שערכתי איתו". לדבריה, "כמה ישראלים שלחו לי בעקבותיו מכתבי שנאה שמאשימים אותי בהארכת הסבל והטראומה שלו וזאת מעולם לא הייתה כוונתי".

 

לסיום, הבהירה אמין כי היא "עדיין שמחה על כך שפגשתי את שליט" והביעה ציפייה "ליום ששלום יגיע לאזור ולרגע שדיאלוג פשוט לא יביא לתגובה זועמת מצד אלה שמתנגדים לשלום".

 

בהתייחסו לראיון שערך עמה סמוך למעבר כרם שלום, אמר שליט כי "המראיינת לא חיבקה אותי, לחצה לי את היד. זו האשה הראשונה שראיתי אחרי חמש וחצי שנים כמעט". כשנשאל אם שמח לראות אשה לאחר תקופה כה ממושכת, השיב: "דווקא אותה?".

 

יממה לאחר שחרורו של שליט, ניסתה אמין להגן על שמה לאחר שהפכה ל"אויבת הציבור" בישראל. בסטטוס שפרסמה בפייסבוק, כתבה: "לא ניצלתי את גלעד שליט כמו שהתקשורת הישראלית מדווחת". לדבריה, היא בילתה רק כמה רגעים עם שליט לפני העברתו לישראל. "אמרתי לו שהעולם מחכה לראות ולשמוע אותו", כתבה, "אם הוא היה אומר שהוא לא מסכים, לא הייתי לוחצת עליו. אני מרגישה חמלה כלפיו ואני מאחלת לו את הטוב ביותר".

 

שליט חשף בראיון לערוץ 10 פרטים חדשים על חייו בשבי חמאס, ואמר כי "במהלך היום הייתי משחק איתם כל מיני

משחקים. שיחקתי עם עצמי כל מיני דברים. משחקים מוזרים עם עצמי. בעיקר דברים ספורטיביים. כמה משחקים עם כדור", הוסיף.

 

שליט סיפר במסגרת סרט של הבמאית טל גורן והמפיקה תמר פרוס גם על תחושותיו בזמן שהועבר מהמחבוא למעבר רפיח. "במהלך הנסיעה הרגשתי הרבה לחץ", הודה, "לא ידעתי אם יקרה משהו, אם ינסו לפגוע בנו, אם משהו ישתבש ברגע האחרון. וברגע שיצאתי מהרכב ועברתי למצרים הייתה תחושה של הקלה. פתאום אני רואה מולי עשרות אנשים, מאות, אחרי שלא ראיתי יותר מכמה אנשים כל השנים האלה, פתאום לראות כזו המולה סביבך".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט. "דווקא אותה?"
באדיבות ערוץ 10
שאהירה אמין. קיבלה מכתבי שנאה
מומלצים