שתף קטע נבחר

אופני העתיד בלי שרשרת - הגיע הזמן שתתעדכנו

מעצב אמריקאי מאמין שהאופניים החדשים שהמציא, בלי שרשרת ועם אפשרות לנוע גם הצידה כמו סרטן, יחוללו מהפיכה ברכיבה העירונית. צפו בהם בווידאו

אופניים חדשניים יאפשרו לחולל מהפיכה בנוחות הרכיבה העירונית? כך לפחות מקווה ג'וש בטשל מוושינגטון, שהחל לשווק אופניים בשם "Bicymple" (הכלאה של Bicycle - אופניים ו-Simple - פשוט). האופניים אינם מצוידים בשרשרת, והגלגל האחורי בהם חופשי - כלומר אפשר לרכוב כאשר שני הגלגלים מקבילים זה לזה. 

 

 

אפשרות זו מביאה לכך שלאופניים החדשים רדיוס סיבוב זעיר והם יכולים לנוע גם לצדדים כמו סרטן - מה שמסייע להשתחלויות בין מכוניות בתנועה עמוסה במיוחד, מעבר בסמטאות צרות במיוחד וניווט בתוך חללים צרים אחרים ומסדרונות.

 

 

האופניים הם מעין חיבור של שני חדי-אופן, כאשר הרוכב יושב על הגלגל האחורי. הדוושות מחוברות לגלגל האחורי ישירות, וכך נחסך צורך בשרשרת. פירוש הדבר גם כי לפחות כרגע, לאופנים החדשניים אין הילוכים, מה שעשוי להוות בעיה בסביבה עם שינויי גובה רבים. בערים שטוחות לעומת זאת, כמו תל-אביב, ספק אם זו תהיה בעיה.

 

עם היגוי אחורי, קדמי או שניהם גם יחד ()
עם היגוי אחורי, קדמי או שניהם גם יחד

 

יתרון נוסף של האופניים לפי בטשל, היא האפשרות לקפלם לממדים קטנים יחסית, מה שמקל על אחסונם בתום הרכיבה. מי שיחפוץ יוכל להזמין את האופניים גם עם נעילה לגלגל האחורי. זו מאפשרת לנעול את הגלגל כמו אופניים רגילים, ולנווט רק עם הכידון. לאופניים שלדת מתכת באורך של כ-58 ס"מ, גלגלי "29 ובסיס גלגלים באורך מרבי של 79 ס"מ (לאופניי מבוגרים).

 

 

בשלב זה עדיין אין ייצור סדרתי של האופניים, והם מיוצרים בהזמנה - ובהתאם אין מחיר רשמי. עם זאת, מתכנן ה-bicymple מקווה שעם העלייה בביקוש, יוכל להציע מפרט ומחיר רשמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי שרשרת
הגלגל האחורי מניע
ממדים זעירים
אופני bicymple
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים