שתף קטע נבחר

חברו של חלבי: מגיע לי הפרס על מציאת הגופה

הצעיר שגילה במקרה את שרידי גופת החייל הנעדר דורש את מיליוני הדולרים שהובטחו בראש חוצות. "זה לא רק הכסף, חשוב לקיים הבטחות שלאנשים יהיה בעתיד אמונה בפרסומים", טען עורך דינו. עמותת "לחופש נולד" שהציעה את הפרס נסגרה

אחרי שהביא לסיום התעלומה בדבר היעלמות חברו, דרש אתמול (א') איברהים קוזלי לקבל על כך את התגמול שהובטח לציבור. הצעיר שמצא את שרידי גופת מג'די חלבי מקווה לקבל את 10 מיליון הדולרים שהובטחו עבור מידע שיביא למציאת החייל הנעדר. קוזלי, בן 26 מדליית אל כרמל, גילה במקרה את שרידי הגופה לפני כמה שבועות בזמן שעבד עבור קק"ל בכריתה ואיסוף עצים שנפגעו בשריפה בכרמל.

 

שבע שנות תעלומה: פרשת מג'די חלבי

 

בשיחה עם ynet אמר קוזלי כי היה שותף בחיפושים אחר מג'די, שהיה חברו, ועל כן, לדבריו, "מגיע לי פרס על מציאת הגופה ואני לא מוותר על הכסף". עשרת מיליון הדולרים הובטחו בקמפיין של עמותת "לחופש נולד" לכל מי שיספק "מידע אמין" שיסייע למציאת מג'די חלבי או חיילים נעדרים אחרים. אף שבאזורים מסוימים שלטי הפרסום של הבקשה עדיין מונפים, העמותה למעשה הפסיקה את פעילותה לפני עשרה חודשים בעקבות הפסקת תקצוב מטעם המדינה.

 

"אני שוקל ברצינות להגיש תביעה נגד העמותה שהתפרקה", הבהיר קוזלי, שכבר מצא עורך דין שייצגו. לפי הצעיר, "הם צריכים לקיים הבטחות ולא לאכזב אותי". עורך דינו, וג'די כעביה, התייחס למניעים מאחורי הבקשה: "התביעה שלנו לא תתמקד רק על הכסף, אלא על כך שחשוב לקיים הבטחות לפרס במקרים כאלו, במיוחד כשמדובר על חיילים, אחרת להרבה אנשים לא תהיה אמונה בגופים שעומדים מאחורי הפרסומים על הפרסים, ולא ימשיכו בחיפושים ויתחילו להבין שמדובר בשקרים".

 

קוזלי הוא חבר של משפחת חלבי ולכן הדגיש כי "צריך לכבד את משפחת המנוח". הוא איננו ממהר לפנות לרשויות באופן רשמי. "אמנם אני יודע שמגיע למי שמצא אותו לקבל את כל הפרס, אבל צריך לחכות כמה ימים עד שהמשפחה תתאושש", הסביר קוזלי ל-ynet.

 

 

"אולי עכשיו תהיה להורים שלו קצת מנוחה". איברהים קוזלי (צילום: ערן יופי כהן) (צילום: ערן יופי כהן)
"אולי עכשיו תהיה להורים שלו קצת מנוחה". איברהים קוזלי(צילום: ערן יופי כהן)

 

עורך דינו של הצעיר שהביא לסיום התעלומה הבהיר כי "אם הוא לא יקבל את הפרס, אנחנו נגיש תביעה משפטית נגד משרד הביטחון והעמותה 'לחופש נולד', האחראים על הפרסומים שהיו על מג'די חלבי".

 

קוזלי עבד במקום מטעם הקבלן שזכה במכרז של הקק"ל לכריתה ולאיסוף העצים שנפגעו בשריפה הגדולה בכרמל בדצמבר 2010.

"אם לא השריפה, אני לא חושב שהיינו מגיעים אליו. אפילו כשעמדנו פה קרוב, מרחק של 10 מטר, לא ראיתי את הגופה עד שהזזתי את העצים ומשכתי אותם", הסביר קוזלי.

 

מג'די חלבי יצא ב-24 במאי 2005 מביתו בדליית אל-כרמל לבסיס חיל החימוש בדרום חיפה שבו שירת. הוא הוציא כסף מכספומט במרכז היישוב, רכש פחית שתייה והתייצב בטרמפיאדה לכיוון חיפה. האחרונה שראתה אותו היא קרובת משפחה שעברה במקום. מאז נעלמו עקבותיו, עד לחודש שעבר, אז נמצאו שרידי גופתו. סיבת מותו אינה ידועה ועדיין תחת חקירה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מג'די חלבי
צילום: AP
קוזלי, שמצא את שרידי הגופה
צילום: ערן יופי כהן
מומלצים