שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מרגרטה פון טרוטה מגיעה לישראל

  הבמאית הגרמניה הנודעת מרגרט פון טרוטה, תתארח בפסטיבל סרטי הנשים ברחובות ותקבל אות הוקרה על מפעל חיים. סרטה החדש "חנה ארנדט" יוקרן במהלך הפסטיבל. אורחת חשובה נוספת: הדוקומנטריסטית התוניסאית נאדיה אל-פאני

  הבמאית הגרמניה המוערכת מרגרטה פון טרוטה, תגיע לישראל כאורחת הפסטיבל לסרטי נשים ברחובות, ותקבל אות הוקרה על מפעל חיים. כחלק מהמחווה ליצירתה של פון טרוטה בת ה-70, יוקרנו בפסטיבל כמה מסרטיה וביניהם סרטה החדש "חנה ארנדט", העוסק בדמותה של הוגת הדיעות והפובליציסטית הגרמנית-יהודיה השנויה במחלוקת.  

   

  טריילר הסרט "חנה ארנדט"

   

  חנה ארנדט (אשר טבעה את המונח "הבנליזציה של הרשע" במהלך סיקורה את משפט אייכמן), אינה הדמות הנשית היחידה אותה ליוותה פון טרוטה במהלך הקריירה. ב-1986 יצרה את סרטה "רוזה לוכסנבורג" העוסק במהפכנית הנודעת שנרצחה אחרי שתפסה את השלטון בתום מלחמת העולם הראשונה. סרטה "רוזנשטראסה" (2003) גולל את סיפורן של נשים גרמניות במגננה על בעליהן היהודים בתקופת השלטון הנאצי. ב-2009 סיפרה ב"Vision" את סיפורה של הנזירה הילדגרד פון בינגן ושאיפתה לעצמאות בצל הכנסייה הפטריאכלית.

   

  ארבעת סרטים אלו ואחרים יוקרנו במהלך הפסטיבל, ולצדם יתקיימו גם דיונים ואף סדנת אמן בהשתתפותה. פון טרוטה, שנודעת גם כשחקנית בשירותיהם של ריינר ורנר פאסבינדר ופולקר שולנדורף (לו היתה נשואה), זכתה באריה הזהב בוונציה על סרטה "מריאנה וג'וליאנה" (השני בטרילוגיית האחיות שלה - גם הוא יוקרן בפסטיבל). היא תשוב לישראל רק זמן מה אחרי ששהתה כאן לצורך צילומי הסרט "חנה ארנדט". 

   

  המהפכה בתוניס בראי הפמיניזם. "חילוניות אינשאללה" של נאדיה אל-פאני

   

  אורחת נוספת שמגיעה לפסטיבל היא נאדיה אל-פאני - במאית דוקומנטרית מתוניס,

  שבעקבות סרטיה החילוניים ופעילותה למען זכויות נשים במדינה נודתה וגלתה לצרפת. אל-פאני ביקרה בארץ בקיץ האחרון, והרצתה על הבטים שונים מאחורי המהפכה האחרונה במולדתה. ביקור זה עורר מחאה קשה בתוניס. בפסטיבל הנשים היא תתארח עם שני סרטיה "חילוניות אינשאללה" ו"לא נגרם נזק".

   

  הבמאית הארגנטינאית לוקרסיה מרטל תזכה לפוקוס מיוחד בפסטיבל עם הקרנת סרטיה "ביצה" (2001), "נערה קדושה" (2004) ו"אישה ללא ראש" (2008).

   

  הפסטיבל הבינלאומי ה-9 לסרטי נשים ייפתח ב-5 בנובמבר ברחובות עם "גבוה יותר" - סרט הביכורים כבמאית של השחקנית ורה פרמינגה ("השתולים", "קוד מקור"). לאורך שבוע הפסטיבל יוקרנו כ-60 סרטים שבוימו על ידי נשים - 33 מתוכם הם סרטים של יוצרות ישראליות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Gettyimages
  מרגרטה פון טרוטה. שבה לארץ
  צילום: Gettyimages
  לאתר ההטבות
  מומלצים