שתף קטע נבחר

ישראל הסכימה: 18 משוחררי עסקת שליט - לגדה

במסגרת העסקה שהביאה לשחרורו של גלעד שליט משבי חמאס צוין כי בתום שנה יורשו 18 אסירים שגורשו לעזה ולמדינות בחו"ל, לשוב לתחומי הגדה המערבית. הפלסטינים חוששים: ישראל תעצור את 18 המשוחררים עם שובם לגדה

כלי תקשורת שמזוהים עם חמאס דיווחו היום (ב') כי ישראל הסכימה לשובם לגדה המערבית של 18 אסירים שהשתחררו במסגרת עסקת שליט וגורשו לרצועת עזה ולמדינות שונות בחו"ל. גורמים פלסטיניים שמסרו את המידע, מסרו כי האסירים הללו חוששים כי אם הם ישובו לגדה, ישראל תוכל לשוב לעצור אותם. הם ציינו כי הנושא נמצא עדיין בבדיקה, וכי לא התקבלה עד כה החלטה סופית בנושא. גורמים בישראל אישרו את הפרטים. האסירים צפויים לשוב לביתם בגדה בתוך כשבועיים, לאחר שגורמי הביטחון בישראל יבחנו את השמות ויאשרו זאת.

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הכתבות של CNN ו-ynet

 

במסגרת עסקת חילופי השבויים בין ישראל לחמאס סוכם

על כך ש-18 אסירים יוכלו לשוב לתחומי הגדה המערבית בתום שנה מיום השלמת העסקה. גורם פלסטיני אישר ל-ynet כי ישנה הסכמה כזאת מצד ישראל, אולם בשלב זה עדיין לא הוחלט מי השמות של האסירים שיורשה להם לחזור. הגורם הוסיף כי בשלב זה מתנהל משא ומתן בתיווך מצרים שבו יוחלט על שמותיהם של אותם אסירים שיותר להם לשוב.

 

במסגרת עסקת שליט גירשה ישראל 163 אסירים פלסטינים לרצועת עזה ועוד 40 אסירים למדינות שונות בחו"ל, ביניהן טורקיה, קטאר וסוריה. על פי ההסכם, חלק מהאסירים יוכלו לשוב לבתיהם בגדה המערבית בכמה שלבים. השלב הראשון, הוא חזרתם של אותם 18 אסירים מגורשים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם מגורשים למדינות בחו"ל נכללים בהסכם (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים