שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

משה כחלון: עוזב את הכנסת, לא את הליכוד

אחרי שהדהים את המערכת הפוליטית, הגיע שר הרווחה והתקשורת לישיבת סיעת הליכוד. "אמשיך לפעול בתוך התנועה ולמען ההצלחה של נתניהו", אמר כחלון רגע לפני פיזור הכנסת ה-18. נתניהו: "הפעם זה סופי, הולכים לבחירות"

פחות מיממה לאחר שהטיל את הפצצה הפוליטית הראשונה לקראת הבחירות לכנסת ה-19, התייצב בצהריים (יום ב') שר הרווחה והתקשורת משה כחלון בישיבת סיעת הליכוד בכנסת, אך לא הסביר מדוע החליט להימנע מריצה לכנסת הבאה ולקחת "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים. ynet העביר את הדיון בסיעת הליכוד בשידור חי.

 

ממשיך בליכוד. כחלון עם נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, היום (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ממשיך בליכוד. כחלון עם נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, היום(צילום: אוהד צויגנברג)

 

טלטלה בליכוד - דיווחים נוספים ב-ynet:

ליכוד בלי כחלון: "למעלה צריך להיות מזרחי"

הפעילים בהלם: "כחלון היה הנשמה של הליכוד"

משה כחלון ל-ynet: "אז מה אם אני עוזב?"

 

השר כחלון אמר בישיבת הסיעה כי "כל לילה הלכתי לישון עם תושבי מדינת ישראל והתעוררתי עם אזרחי מדינת ישראל. יצאתי מגדרי כדי לפעול למען כל שכבות האוכלוסייה, יזמנו חוקים רפורמות ושינויים גדולים ומהפכות צרכניות שהובילו לרווחת הצרכנים. אלמלא שיתוף הפעולה המלא והגיבוי של ראש הממשלה שלמעשה אני הלכתי בדרכו הכלכלית-חברתית, לא היינו מצליחים להביא את זה. הרפורמות האלה היו מונחות על השולחן הרבה שנים והיה צריך ראש ממשלה כזה כדי להוביל אותן שאזרחי המדינה יהנו ממגוון חדשנות, טכנולוגיה ותחרות חופשית". 

 

"מביט סביבי בתקווה, גאווה וסיפוק" 

בנוגע לעתידו הפוליטי אמר השר כחלון כי "הודעתי על פרישה מהתמודדות לכנסת, אבל אני כמובן לא פורש מהליכוד. אני מביט סביבי בתקווה, גאווה וסיפוק רב ואני מרגיש שצריך לקחת 'פסק זמן' ולהמשיך לפעול להצלחת הליכוד. יש לי רצון להשתלב במערכת שתקדם את שינוי שיטת הממשל

בישראל ודיברתי על זה עם ראש הממשלה שהוא גם בעד זה. מאז הקמת הממשלה, ראש הממשלה ואני, יחד עם כל השרים, פועלים לקדם רפורמות מבניות לטובת האזרחים. אמשיך לפעול למען התנועה וההצלחה של נתניהו".

 

ראש הממשלה נתניהו אמר לפני דבריו של השר כי הוא ימשיך לעשות ככל שביכולתו כד לשכנע את כחלון לרוץ לכנסת הבאה. לדבריו, "אני יכול להבין את הרצון לקחת 'פסק זמן'. זה קרה גם לי, אבל אני לא נואש מהניסיון לשכנע אותו להישאר איתנו. אני חושב שמקומך כאן, הובלת רפורמות חשובות, זו הדרך של הליכוד זו גם הדרך שלך". על הבחירות עצמן אמר נתניהו כי "הפעם זה סופי, אנחנו הולכים לבחירות".

 

בראיון שהעניק ל-ynet לאחר החלטתו, טען כחלון כי הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כבר לפני שלוש שנים שלא ימשיך לקדנציה נוספת והצהיר על כך גם בראיונות לעיתונות. "אז מה אם אני עוזב, אני לא מבין. מה קרה?", אמר השר שנחשב לפופולרי ביותר בממשלה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוקח "פסק זמן". השר כחלון
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים