שתף קטע נבחר

צילום: AFP

קלינטון: כשלי האבטחה בנציגות בלוב מוטלים עליי

מזכירת המדינה האמריקנית אמרה כי אבטחת הקונסוליה בלוב, כמו בכל הנציגיות ברחבי העולם, היא חלק מאחריותה כמזכירת המדינה, ולכן כשלי האבטחה שהביאו לרצח השגריר בלוב מוטלים עליה. האם מטרת הדברים להוריד לחץ מאובמה?

ערב העימות השני בין המועמדים לנשיאות ארצות-הברית, מנסה מזכירת המדינה הילרי קלינטון להוריד את הלחץ מהנשיא אובמה ולקבל על עצמה את האחריות לכשלי האבטחה של הקונסוליה האמריקנית בבנגזי, לאירוע שבו נרצח השגריר כריסטופר סטיבנס ושלושה אמריקנים נוספים, ולהסברי הממשל הסותרים לאחריו.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

בעוד המועמד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני מאשים את ממשל אובמה במחדל שהביא לרצח הארבעה ובהסבר מתחמק לאירוע – אמרה הילרי קלינטון בראיון לרשת הטלוויזיה CNN, במהלך ביקור בפרו, שהאחריות מוטלת עליה.

 

קלינטון מושכת ביקורת מאובמה, שיתמודד הלילה בעימות מול רומני (צילום: AP) (צילום: AP)
קלינטון מושכת ביקורת מאובמה, שיתמודד הלילה בעימות מול רומני(צילום: AP)

 

מזכירת המדינה הסבירה כי "אני אחראית על מחלקת המדינה, על 60 אלף עובדיה ברחבי העולם ב-275 נציגויות. הנשיא וסגן הנשיא קיבלו החלטות על סמך הערכות ספציפיות שנעשו על ידי מקצוענים בתחום הביטחון. הם אלה ששוקלים את כל האיומים, הסיכונים והצרכים ומקבלים החלטות בהתאם".

 

קלינטון אמרה כי מתנהלת חקירה, שבה יתברר מה קרה בקונסוליה בבנגזי. "אני לוקחת את זה באופן אישי מאוד, אנחנו נגיע לתוצאות, נעשה הכול כדי למנוע חזרה של מקרה דומה בעתיד ונביא לדין את האחראים".

 

מזכירת המדינה התייחסה לדיווחים השונים שהעביר משרדה בקשר למה שאירע בלוב. היא תיארה תמונת מצב נואשת בחדר המצב של מחלקת המדינה, שבו ניסו לברר מה קרה בקונסוליה בבנגזי. היא אמרה כי "לאחר התקפה כזו, בערפל שכזה - תמיד יש מבוכה. כל אחד ניסה לספק מידע שהיה לו. כשהזמן חלף, המידע השתנה. קיבלנו יותר פרטים, אבל זה לא מפתיע. ככה הדברים קורים תמיד".

 

לבסוף, השמיעה קלינטון ביקורת על הפיכת הנושא לפוליטי. "אני מנסה למנוע משחק של האשמות. אני יודעת שאנחנו קרובים מאוד לבחירות. אני רוצה לקחת צעד לאחור ולומר מניסיוני האישי שאנחנו אמריקנים במיטבנו כשאנחנו מאוחדים. עשיתי את זה עם נשיאים דמוקרטים ועם נשיאים רפובליקנים".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחראית. קלינטון
צילום: AP
מתחם הקונסוליה בבנגזי
צילום: AFP
כריסטופר סטיבנס, השגריר שנרצח
צילום: AFP
מומלצים