שתף קטע נבחר

סוף לתעלומה: העין הענקית שצפה בים שייכת ל...

בכל העולם תהו בימים האחרונים למי שייכת העין הכחולה הגדולה שנמצאה בחוף הים בפלורידה. המדענים בדקו, ועכשיו יש להם תשובות - כולל לשאלה איך היא ניתקה מהגוף של בעליה

היא עשתה כותרות בכל העולם, אבל כעת התעלומה נפתרה והגיע הזמן להיפרד. הרשויות בפלורידה סיפקו כנראה סוף סוף תשובה לשאלה למי שייכת העין הכחולה הענקית שנסחפה בשבוע שעבר לחופי המדינה. מומחים מעריכים כעת כי העין, שגודלה כגודל אשכולית, שייכת לדג חרב.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

אדם שצעד בחוף פומפנו בפלורידה הוא שמצא את העין בשבוע שעבר. הוא הכניס אותה לשקית, ודיווח על כך למשטרה. העין הועברה בשלמותה לידי מדענים, ואלה העלו שלל תשובות אפשריות לשאלה מה מקור העין, בהן - דג חרב ודיונון.

 

העין שנמצאה לחופי פלורידה. לשקית - ולמשטרה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
העין שנמצאה לחופי פלורידה. לשקית - ולמשטרה(צילום: רויטרס)

החיתוכים הישרים מבססים את ההערכה: דייג חתך את העין (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
החיתוכים הישרים מבססים את ההערכה: דייג חתך את העין(צילום: רויטרס)

 

אבל כעת מוסרים מומחים ליצורים ימיים בפלורידה כי כנראה נמצא פתרון לחידה. "מומחים באתר עצמו ומרחוק בחנו את העין, ובהתבסס על הצבע שלה, על גודלה ועל המבנה שלה, כמו גם על הנוכחות של עצם סביבה, אנחנו מאמינים שהעין

שייכת לדג חרב", אמרה ג'ואן הררה.

 

גם לשאלה כיצד ניתקה העין מבעליה יש כנראה תשובה כעת. להערכת המדענים בפלורידה, דייג שלכד את דג החרב הוא שהסיר את העין ממנו. הערכה זו נובעת מהעובדה שעל העין נמצאו חיתוכים ישרים, ולא סימנים להיפרדות "טבעית" שלה מגופו של הדג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אחרי הכול את דג חרב. העין של פלורידה
צילום: רויטרס
מומלצים