שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

מסתמן: בנו של בר-לב יתמודד במפלגת העבודה

הביטחוניסט של שלי? עומר בר-לב, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר ובנו של הרמטכ"ל השמיני של צה"ל, החל בניסיון לגבש פעילים ומטה, אך עם זאת הוא טרם קיבל החלטה סופית

נסיך נוסף עשוי להצטרף בקרוב לחיים הפוליטיים - הפעם במפלגת העבודה: עומר בר-לב, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר ובנו של הרמטכ"ל והשר לשעבר חיים בר-לב ז"ל, החל בימים האחרונים לנסות ולגבש מטה לקראת הכרזה אפשרית על התמודדותו ברשימת מפלגת העבודה לכנסת הבאה.

 

 

בר-לב (59) כבר הוזכר בעבר כמה פעמים כמועמד אפשרי להצטרף לחיים הפוליטיים, אך עד כה סירב לעשות זאת. באחרונה הוא החל לקיים סדרת התייעצויות בנושא, ואמר לא פעם כי אינו פוסל את האפשרות לקראת הבחירות הקרובות.

 

כעת החל בר-לב בניסיון לגבש פעילים ומטה, אך עם זאת הוא טרם החליט סופית אם להצטרף למרוץ והוא צפוי להודיע על כך בימים הקרובים.

 

בחירות בכותרות - כתבות נוספות

 

גורמים בעבודה אמרו כי הדבר עשוי להוות חיזוק כפול מבחינתם: בר-לב, אלוף משנה במילואים, שימש בין היתר כמפקד סיירת מטכ"ל וכמח"ט בקעת הירדן, והיה מעורב בשיחות השלום עם הפלסטינים ועם הירדנים - והרקע הביטחוני שלו יוכל לסייע למפלגה המחפשת דמויות ביטחוניות לגלריית המועמדים.

 

האב: רמטכ"ל ושר במערך

היתרון הנוסף הוא סמלי: מדובר בבנו של אחד מבכירי המפלגה בעבר, חיים בר-לב, שכיהן כרמטכ"ל השמיני של צה"ל וכשר מטעם המערך בכמה ממשלות. בהמשך כיהן בר-לב כשגריר הראשון של ישראל ברוסיה. הוא נפטר בשנת 1994 בעודו מכהן בתפקיד.

 

עומר בר-לב משמש כיום כמנכ"ל חברת פאיון העוסקת בהדמיה רפואית, והוא

 יו"ר תנועת "אחריי". "אין ספק שהוא יוכל להוות תרומה משמעותית למפלגה, גם מתוקף הניסיון שלו וגם בגלל הסמליות של השיוך המשפחתי", אמרו גורמים בעבודה.

 

בר-לב עצמו סירב להתייחס לנושא. גם במפלגת העבודה אמרו כי יו"ר המפלגה, ח"כ שלי יחימוביץ', מקיימת סדרה של פגישות אינטנסיביות עם שורה של אישים, כלשונם, אך "החלטנו כי באופן גורף לא נאשר או נכחיש קיומם של מגעים כאלה או אחרים, כדי למנוע חרושת של שמועות וכדי לכבד את הדיסקרטיות של המועמדים האפשריים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל"מ (מיל') עומר בר לב
צילום: עמית מגל
האב. רב-אלוף (מיל') חיים בר לב
צילום: לע"מ
מומלצים