שתף קטע נבחר

אחרי המקרר והמזגן: מבצע להחלפת דודי חשמל

משרד האנרגיה והמים פירסם מכרז לבחירת ספקים שיחליפו את דוד החשמל הישן במערכת שמש חסכונית ויעילה לחימום המים. הספקים שייבחרו יחליפו כ-14,500 דודי חשמל ישנים

משרד האנרגיה והמים פרסם היום (ד') מכרז להחלפת דודי חשמל ישנים במערכת שמש חסכונית ויעילה לחימום המים (דוד שמש). הספקים שייבחרו יחליפו כ-14,500 דודי חשמל ישנים המותקנים בבתים ברחבי הארץ, בדוודים חדשים, שיסייעו לצרכנים לחסוך אנרגיה וכסף בחשבון החשמל.

 

עוד מבצעים להתייעלות אנרגטית:

 

עלות הפרויקט בכללותו עומדת על סך של כ-13 מליון שקל, כאשר המשרד יסבסד כ-35% ממחיר מערכת החימום הנדרשת, בסכום שלא יעלה על 900 שקלים (כולל מע"מ). כלומר, עבור מערכות השמש שירכשו, ישלמו הצרכנים את ההפרש שבין מחיר המערכות על פי ההצעה שתזכה במכרז, לבין הסכום שיסבסד משרד האנרגיה והמים.

 

דוודים. בקרוב - השדרוג (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
דוודים. בקרוב - השדרוג(צילום: חיים הורנשטיין)

 

הספקים שיזכו במכרז יתחייבו להציע לזכאים מערכות שמש לחימום מים ולהעניק עליהם ועל התקנתם אחריות כוללת של 8 שנים. בנוסף להתקנת הדוד החדש, ידאגו הספקים לפרק את דוד החשמל הישן ולהעבירו לאתר גריטה. 

 

חיסכון של 1,000 שקל מדי חודש

הפרויקט מיועד לבעלי דירות שברשותם דוד חשמלי לחימום מים ושאין מניעה משפטית או תכנונית להתקנת מערכת החימום בביתם. בנוסף לכך, על הדירה להיות במרחק של עד ארבע קומות מהגג.

 

החלפת הדוודים צפויה להוביל לחיסכון למשק האנרגיה בישראל של כ- 26 מיליון קוט"ש בשנה, ובסך הכל לחיסכון של כ- 260 מיליון קוט"ש לאורך חיי המוצר, שנאמד בכ-8 עד 10 שנים. מדובר בחיסכון משמעותי, המוערך בלפחות כ-1,000 שקל בחשבון החשמל הביתי השנתי של כל צרכן.

 

פרויקט החלפת דודי החשמל מיועד לכלל האוכלוסייה בישראל ומצטרף לפרויקטים נוספים של המשרד לעידוד התייעלות אנרגטית וחיסכון בחשמל: פרויקטים להחלפת מזגנים, פרויקט החלפת מקררים זוללי חשמל ומבצע להחלפת נורות.

 

"הממשלה ממשיכה לסייע לאזרחיה ברכישת מכשירים חסכניים בחשמל, במטרה להפחית את הצריכה לטובת ביטחון משק האנרגיה של ישראל", מסר שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו. "במקרה הזה, בנוסף לרווח הכפול של האזרח, פעם באמצעות סבסוד גדול במחיר רכישת דוד שמש חדש ופעם באמצעות החיסכון השנתי בחשבון החשמל שלו, אנו צועדים עוד צעד להרחבת ניצול אנרגיית השמש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים